Проблемні борги

ПАТ «АКБ «Капітал» повернуто під контроль ФГВФО

15 лютого 2021, 18:24Новини147

Паралельно Фонд працює над поверненням під контроль останніх двох фінустанов – ПАТ «КСГ Банк» та ПАТ «УкрІнБанк».

  • Посилання скопійованоlink copied

12 лютого 2021 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відновив контроль над ПАТ «АКБ «Капітал». Це вже друга фінустанова, ліквідацію якої вдалося повернути у правову площину упродовж останнього місяця, повідомляє ФГВФО.

Так, на сьогодні у Державному реєстрі поновлено запис про здійснення ліквідації ПАТ «АКБ «Капітал» уповноваженою особою Фонду. Триває робота над відновленням виплат вкладникам та підготовка до задоволення вимог кредиторів банку. Паралельно Фонд працює над поверненням під контроль останніх двох фінустанов – ПАТ «КСГ Банк» та ПАТ «УкрІнБанк».

Як зазначається, відновленню контролю над ПАТ «АКБ «Капітал» передувало майже два роки судових тяганин та численні спроби (з вересня 2020 року) відновити записи в Держреєстрі у позасудовому порядку на виконання норм так званого «банківського закону» (Закон України №590).

«Фонд гарантування не полишав спроб відновити законність та повернути під свій контроль ПАТ «АКБ «Капітал». Кожну відмову реєстратора ми оскаржували і починали процедуру заново, поки не досягли своєї мети. На сьогодні у статусі «зомбі-банку» залишаються ще дві фінустанови – ПАТ «КСГ Банк» та ПАТ «УкрІнБанк». Фонд гарантування докладає максимум зусиль, щоб відновити над ними контроль. Ми зробимо усе, щоб ганебне поняття «зомбі-банк» зникло як явище, натомість відновились розрахунки з вкладниками та кредиторами цих банків», – сказав заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Віктор Новіков.

На сьогодні вкладниками банку у межах гарантованої суми отримано 324,5 млн грн (87,5% від загальної суми до виплат). Загальна сума акцептованих вимог кредиторів становить понад 584,8 млн грн. Основним джерелом коштів для розрахунку із кредиторами банку мають стати надходження від продажу активів.

Також триває робота над повернення під контроль Фонду останніх двох «зомбі-банків» – ПАТ «КСГ Банк» та ПАТ «УкрІнБанк». Вкладникам цих установ Фонд уже виплатив 1,8 млрд грн гарантованого відшкодування, із яких 1,76 млрд грн – вкладникам ПАТ «УкрІнБанк». Загальна сума акцептованих вимог кредиторів цих банків складає майже 3,2 млрд грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.