Пальне в гурті дешевшає, – огляд ринку

26 грудня 2022, 17:17Новини264

Этот материал также доступен на русском

У п’ятницю, 23 грудня, придбати бензин А-95 можна було в західному регіоні країни в середньому за 42,5 грн/л

  • Посилання скопійованоlink copied

За минулий тиждень ціни на бензин просіли в гурті на 1,25 грн/л, при цьому вартість дизпального зменшилась на 0,5 грн/л. Про це свідчать дані моніторингу Консалтингової групи «А-95».

На тижні кількість пропозицій високооктану була обмеженою. У п’ятницю, 23 грудня, придбати бензин А-95 можна було в західному регіоні країни в середньому за 42,5 грн/л, а діапазон торгівлі тут був у межах 40-45 грн/л. Також високооктан торгувався в південному регіоні за 43,5 грн/л, проте ресурс тут пропонували одна-дві компанії. У свою чергу, пропозицій «двійки» на цьому тижня на ринку не було зовсім.

«Пропозиції бензинів сконцентровано на кордоні, продавці не мають бажання везти ресурс углиб країни. Митне оформлення ускладнилось, машину, яка простояла на митниці тиждень, усі хочуть швидше продати й піти в новий рейс», — каже один зі співрозмовників enkorr.

Ситуація з дизпальним дещо краща. Гуртові партії ДП в кінці тижня пропонувались у середньому за 50,75 грн/л, а торгівля велась у межах 47,5-53 грн/л (-0,5-1 грн/л до 16 грудня).

Найнижчу ціну на дизель зафіксовано в південному регіоні. Тут торгівлю вели в діапазоні 47,5-51 грн/л, а середня вартість знизилася на 1 грн/л, до 49 грн/л, порівняно з минулою п’ятницею. У західному регіоні дизпальне можна було придбати за 48,5-51 грн/л, при цьому середня ціна спустилась на 1,52 грн/л, до 49,75 грн/л. У північних і центральних регіонах цінники на ДП за тиждень скинули 0,5-1,0 грн/л (50-53 грн/л), і в середньому дизпальне в цих областях коштувало 52 і 52,75 грн/л відповідно.

«На ринку відчувається суттєве збільшення попиту, тим паче після того, як у листопаді вибрали всі запаси. Проте оператори не встигають закривати всі потреби клієнтів, вагома причина цього — затримки при імпорті й оформленні пального і напруженість в енергетичному секторі країни», — коментує ситуацію ще один оператор ринку.

За наявними даними, імпорт бензинів за 2 декади грудня склав 116 тис. т, що на 47% більше порівняно з таким же періодом листопада. Для дизельного пального імпорт за цей же період склав 403 тис. т (+28% щодо останнього місяця осені).

«Ресурсна й цінова ситуація на гуртовому ринку залежатиме від нормалізації електропостачання, оскільки це напряму впливає на попит і ритмічність імпорту», — вважають у Консалтинговій групі «А-95».

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро