П’ять країн «відмивають» нафту росії і продають її Заходу — ЗМІ

20 квітня 2023, 15:36Новини621

ЄС, G7 і Австралія… продовжують імпортувати російське викопне паливо у вигляді нафтопродуктів з третіх країн, страхувати ці вантажі і транспортувати їх на своїх суднах

  • Посилання скопійованоlink copied

П’ять країн збільшили імпорт російської нафти після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Вони переробляють російські барелі на продукти, а потім продають їх країнам, які наклали санкції на російську нафту. Про це пише «Дзеркало тижня» із посиланням на Forbes, який оприлюднив звіт Центру досліджень енергетики і чистого повітря (CREA). Зі слів аналітиків, діяльність п’яти країн підриває цінову «стелю», встановлену для російської нафти, і допомагає москві фінансувати війну проти України.

«Наразі це легальний спосіб експорту нафтопродуктів до країн, які накладають санкції на росію, оскільки походження продукту було змінено. Цей процес забезпечує надходження коштів у воєнну казну путіна», – йдеться у звіті CREA.

В організації називають Китай, Індію, ОАЕ, Туреччину і Сінгапур «країнами-пральнями», які збільшили імпорт російської нафти після вторгнення в Україну торік у лютому. Вони також збільшили експорт нафтопродуктів до країн-обмежувачів цін, які наклали санкції на російську нафту, включаючи країни ЄС, Австралію, Японію, Велику Британію, Канаду і США.

«ЄС, G7 і Австралія… продовжують імпортувати російське викопне паливо у вигляді нафтопродуктів з третіх країн, страхувати ці вантажі і транспортувати їх на своїх суднах», – сказав Ісаак Леві, аналітик у сфері енергетики і співавтор доповіді.

За даними CREA, ЄС був найбільшим імпортером цих нафтопродуктів. На другому місці – Австралія. І більшість «відмитих» об’ємів такого палива переміщується на європейських судах. За даними CREA, протягом року після лютневого вторгнення росії в Україну п’ять країн-відмивачів збільшили морський імпорт російської сирої нафти на 140% порівняно з попереднім роком. Вони поглинають 70% російського нафтового експорту.

Водночас вони збільшили експорт нафтопродуктів на 26% до країн коаліції, яка обмежує ціни на російську нафту. Експорт до країн, які не беруть участі в обмеженні цін, зріс лише на 2%.

«Збільшення імпорту нафтопродуктів від основних імпортерів російської нафти підриває нафтові санкції проти росії. З іншого боку, обмеження цієї торгівлі дає можливість застосувати вкрай необхідні додаткові важелі впливу і перекрити фінансування брутального вторгнення росії в Україну», – сказав Лаурі Милливирта, провідний аналітик і співавтор звіту.

російська нафта потрапляє в країни Заходу у вигляді дизельного пального, авіаційного палива й газойлю. За даними CREA, за 12 місяців після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну ЄС витратив $19,3 млрд на ці продукти російського походження. У свою чергу, Австралія витратила $8,74 млрд, США – $7,21 млрд, Велика Британія – $5,46 млрд, а Японія – $5,24 млрд.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації