Зверніть увагу

Основний внесок в інфляцію в Україні матимуть тарифи ЖКГ – Нацбанк

6 вересня 2023, 16:17Новини205

Два негативні фактори, які матимуть вплив на економіку, за версією Нацбанку: на сьогодні – це активна фаза війни, а після її завершення – житлово-комунальні тарифи

  • Посилання скопійованоlink copied

Україні триватиме дезінфляційний тренд та пожвавлюватиметься економіка, чому сприятимуть як внутрішні, так і зовнішні фактори, але тарифи на житлово-комунальні послуги стануть основним інфляційним чинником в країні. Про це заявляють в Національному банку.

В цілому, українська економіка відновлюється швидше, ніж очікував НБУ.

Інфляція в Україні стрімко сповільнилася з 26% у січні до майже 11% у липні.

“Дезінфляційний тренд зберігатиметься й надалі. Зокрема, прогнозується зниження інфляції – до 10,6% у 2023 році, 8,5% у 2024 році та 6,0% у 2025 році”, – стверджують в Нацбанку.

Цьому сприятиме низка чинників:

  • по-перше, поступове зниження світових цін, зокрема на енергоносії;
  • по-друге, завершення війни стимулюватиме нарощування виробництва, а більша пропозиція товарів стримуватиме інфляцію;
  • по-третє, НБУ і надалі балансуватиме валютний ринок та захищатиме привабливість гривні. Це обмежить зростання цін на імпортні товари.

Це, своєю чергою, обмежить зростання цін на імпортні товари в Україні.

На етапі відбудови країни додаткову підтримку курсу гривні забезпечуватимуть інвестиції та міжнародна фінансова допомога.

З огляду на ліпшу, ніж очікувалося, ситуацію в першому півріччі НБУ переглянув прогноз зростання реального ВВП у 2023 році з 2,0% до 2,9%. У наступні роки зростання економіки пришвидшиться до 3,5–6,8%.

Два негативних фактори, які матимуть вплив на економіку, за версією Нацбанку: на сьогодні – це активна фаза війни, а після її завершення – житлово-комунальні тарифи.

Якщо активна фаза війни триватиме довше, ніж передбачено основним припущенням (середина 2024 року), економіка, ймовірно, зростатиме повільніше. Росія не припиняє спроб знищити економічний потенціал країни“, – повідомляють в НБУ.

Основний внесок в інфляцію післявоєнних років, ймовірно, матиме поступове коригування тарифів на ЖКП“, – вважають також в Нацбанку.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу