Проблемні борги

Органи ДВС змусили боржника сплатити понад 250 тисяч гривень аліментів

24 червня 2021, 18:41Новини412

Этот материал также доступен на русском

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 173,7 млн грн аліментів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 173,7 млн грн аліментів, зазначає пресслужба Мінюсту.

З них 35,2 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Горішньоплавнівському міському відділі державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) з серпня 2008 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини. Заборгованість з травня 2018 року по травень 2021 року складала 254 013 грн.

Державним виконавцем до боржника було застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» та накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. І лише після виникнення у боржника необхідності виїзду за межі України, борг з аліментів було сплачено у повному обсязі.

Як зазначається, органи Державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 2,9 млрд грн аліментних платежів. З них 576,5 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника