Колізії та конфлікти

Організатора незаконного виїзду чоловіків за кордон оштрафували на 102 тисячі гривень

20 вересня 2022, 08:54Новини288

Чоловік вину не заперечував і говорив про щире каяття, сприяв розкриттю злочину

  • Посилання скопійованоlink copied

Шевченківський районний суд міста Чернівці визнав громадянина винним у незаконному переправленні осіб через через державний кордон України, за попередньою змовою групою, з корисливих мотивів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 13 вересня.

За версією обвинувачення, підсудний із невстановленими спільниками заробляв на незаконному переправленні осіб через державний кордон України до Республіки Румунія.

У кінці квітня цього року двоє чоловіків, яким на період дії воєнного стану виїзд за межі країни забороняється, у додатку Telegram в групі «DOKTOR UKR», дізнались про можливість незаконного перетину кордону поза пунктом пропуску через державний кордон за винагороду в сумі 6100 доларів США з однієї людини.

30 квітня ввечері вони прибули на таксі на визначене їм місце — до готельно-розважального комплексу «Георг Парк» у селі Тарашани, Чернівецької області, де їх зустрів обвинувачений. Клієнти пояснили, що заплатять перевізнику на самому кордоні, але на його вимогу показали гроші. Після цього обвинувачений запропонував їм присісти у свій автомобіль Mercedes-Benz і повіз їх у напрямку кордону України та Румунії. Але незабором авто зупинила поліція.

Чоловік вину не заперечував і говорив про щире каяття, сприяв розкриттю злочину.

Суд врахував, обставиною, що пом`якшує покарання, благодійний внесок обвинуваченого на потреби Збройних Сил України у розмірі 50 тисяч гривень.

Незаконне переправлення людини через кордон із корисливих мотивів карається позбавленням волі на 7-9 років із конфіскацією майна (ч.3 ст.332 ККУ).

Однак суд враховує, що обвинувачений не був ініціатором злочину та не отримав фактично грошей, що не виправдовує його дій, однак, “враховуючи збройну агресію росії та її наслідки відносно громадян України, може вказувати на цілеспрямованість мети таких дій доброзичливим мотивам”.

У підсумку суд вважав за можливе призначити покарання більш м’яке ніж передбачено законом.

Громадянина оштрафували на 102 тисячі гривень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?