Зверніть увагу

Оплата за товари та послуги на картку фізособи: у податковій попередили про санкції

23 червня 2021, 10:04Новини840

Этот материал также доступен на русском

Подібні розрахунки є порушеннями податкового законодавства, оскільки продавці отримують необліковані доходи.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні почастішали випадки, коли продавці товарів та послуг приймають оплату за них на свої карткові рахунки фізичних осіб. Про це йдеться у повідомленні Державної податкової служби, – пише ЛІГА.Money.

“Здебільшого продавці, які використовують зазначену схему продажу, не зареєстровані суб’єктами господарювання у встановленому порядку”, – зазначають у ДПС.

Чому такі дії є порушенням податкового законодавства?

Подібні розрахунки є порушеннями податкового законодавства, оскільки продавці отримують необліковані доходи, не сплачують визначені податки, збори та обов’язкові платежі.

Крім того, у подальшому отримані кошти можуть використовуватися для придбання контрафактних товарів, виплати заробітних плат “у конвертах” тощо. Це негативно впливає на стан наповнення державного бюджету.

Крім цього, покупці ризикують придбати товари сумнівної якості без можливості їх повернення та захисту своїх прав, адже розрахунковий документ (чек) у підтвердження оплати не видається.

Що ще важливо?

Систематичне отримання коштів на картковий рахунок фізичної особи за товари чи послуги має всі ознаки господарської діяльності, яка підлягає обов’язковій державній реєстрації.

За здійснення господарської діяльності без державної реєстрації передбачено адміністративну відповідальність – штраф у розмірі до 85 000 грн з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення такого адміністративного правопорушення. Такі санкції передбачає стаття 164 Кодексу про адміністративні правопорушення.

У ДПС звертають увагу українців, що у випадку отримання пропозицій від продавців оплатити товари чи послуги на картковий рахунок фізичної особи необхідно інформувати про це податкові органи для вжиття відповідних заходів.

Ще один вид порушення

У ДПС також зазначають, що ще одним видом порушення податкового законодавства є отримання підприємцями коштів за товари чи послуги на власні рахунки без відображення у податковому обліку. Такі дії є схемою умисного ухилення від сплати податків.

Зокрема, у Харківській області податківці викрили підприємця, який отримав на власні рахунки кошти за товари на загальну суму понад 186 млн грн без відображення у податковому обліку. В результаті не було сплачено податків та зборів на загальну суму понад 65 млн грн.

“Проведені операції можуть бути пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, та спрямовані на приховання незаконного походження доходів”, – йдеться у повідомленні.

За такі дії (ухилення від сплати податків) передбачена кримінальна відповідальність (стаття 212 Кримінального кодексу).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі