Огляд ЗМІ

Оплата праці вчителів: чи підвищать зарплату педагогам у 2023 році

22 березня 2023, 10:30Новини70

Окрім зарплати, вчителям нараховують надбавки

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні оплата праці вчителів визначається відповідно до законодавства та колективного договору, якщо він укладений. Заробітна плата педагогів у 2023 році має відповідати їх кваліфікації, досвіду та відповідальності за виховання майбутнього покоління.

Видання НВ розповіло, від чого залежить зарплата вчителів, чи буде її підвищення та які надбавки можуть отримати педагоги.

Чи підвищать зарплату вчителям у 2023 році

В Україні зарплату освітянам, які працюють у бюджетних установах, у 2023 році нараховують відповідно до єдиної тарифної сітки (ЄТС). Для педпрацівників це визначено постановою Кабміну від 20 січня 2021 року № 29 «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери». ЄТС також застосовується й для оплати праці науково-педагогічних працівників.

Відповідно до постанови №1411, в Україні скасували підвищення окладів педагогічних працівників у 2023 році. Рішення Кабміну призупиняє норму, яка регламентувала попереднє анонсування, що з 1 січня 2023 року мінімальний розмір ставки зарплати вчителя має становити чотири прожиткові мінімуми. Станом на 1 січня 2023 року, прожитковий мінімум становить 2684 грн. Таким чином, оплата праці педагогічних працівників в закладах освіти у 2023 році залишається на рівні попереднього року.

Слід зазначити, що оплата праці може бути визначена як за години, так і за місяць роботи, залежно від типу роботи та умов праці.

Які надбавки можуть отримати педагоги

Окрім базової заробітної плати, педагоги можуть отримувати додаткові виплати за педагогічну майстерність, наукову роботу, доплати за викладання додаткових предметів, класне керівництво, різні види доплат та компенсацій (наприклад, за викладання у важкій або шкідливій умовах, за перевиконання нормативів).

Розміри доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти встановлюються згідно з Постановою №1391.

Найбільш поширеними доплатами й надбавками у педпрацівників є такі:

  • надбавка за стаж педагогічної (також науково-педагогічної) роботи – 10% (три роки), 20% (20 років) та 30% (30 років);
  • надбавка за престижність праці – 20%;
  • доплата за перевірку письмових робіт — 15% (у підготовчих та 1-4 класах, незалежно від навантаження), 10−20% (у 5−12 класах). При цьому для 5-12 класів розмір доплати залежить від предмета у навантаженні педпрацівника, а саме: 20% – мова й література, 15% – математика, 10% – іноземна мова, креслення, технічна механіка;
  • доплата за класне керівництво – 20% (клас 1-4), 25% (клас 5-12);
  • доплати за завідування та керівництво гуртками, лабораторіями – 10-15%;
  • надбавка за сертифікацію – 20% (протягом строку дії сертифіката).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро