Проблемні борги

«Оператор ГТС України» заявляє про борг обл- і міськгазів за відібраний газ

12 квітня 2021, 18:12Новини133

Этот материал также доступен на русском

ОГТСУ зауважує, що за законодавством облгази мають самостійно врегульовувати небаланси та закуповувати газ для своїх виробничо-технологічних витрат.

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними «Оператора ГТС України», в I кварталі 2021 року Оператори ГРМ (обл- та міськгази) несанкціоновано відібрали з системи магістральних газогонів майже 1,1 млрд куб. м газу для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ). Це в три рази більше, ніж за весь 2020 рік. Наразі динаміка відборів є найвищою за всю історію незалежного Оператора ГТС України, констатують в компанії, пише «БізнесЦензор», зазначає Finbalance.

Так, у січні облгази відібрали з ГТС 38 млн куб. м газу, у лютому – 380 млн куб. м, у березні – 675 млн. куб. м. Як зазначається, немає жодного логічного пояснення, яке б могло з технічної точки зори пояснити, чому втрати в розподільних мережах облгазів зросли майже в 20 разів за останні місяці опалювального сезону, підкреслює ОГТСУ.

«Наразі сума нарахувань до сплати та боргів за відібраний газ облгазів сягають більше 10 млрд грн. Для порівняння: чистий прибуток Оператора ГТС України у 2020 році склав 20,4 млрд грн. Тобто половину прибутку, який отримав ОГТСУ від міжнародних операцій та транзиту, наразі «вимивають» у вигляді несанкціонованих відборів облгази, що негативно позначається на ліквідності компанії», – прокоментував гендиректор ОГТCУ Сергій Макогон.

ОГТСУ зауважує, що за законодавством облгази мають самостійно врегульовувати небаланси та закуповувати газ для своїх виробничо-технологічних витрат, але на практиці ситуація відрізняється. Наразі сума, яку облгази мають сплатити ОГТСУ за відібраний газ, становить близько 10 млрд грн. З цих коштів 3,5 млрд грн – це протермінована заборгованість, а 6,5 млрд грн – нарахування до сплати.

Виробничо-технологічні витрати – це витрати газу при транспортуванні газу. При прийомі/передачі обсягів газу, які призначені споживачам, облгази відбирають додаткові обсяги газу з ГТС на власні виробничо-технологічні потреби (щоб забезпечити в системі розподілу необхідний тиск тощо).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?