Opendatabot: за час війни відкрилось 10 тис ФОПів, а кількість замовлень таксі знизилась втричі

22 квітня 2022, 15:40Новини146

З моменту відкриття реєстру кількість нових компаній та фоп почала зростати

  • Посилання скопійованоlink copied

Від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України минуло вже два місяці. Як у цей час виживав український бізнес та що змінилося — повідомив сервіс Opendatabot, проаналізувавши дані українських платформ.

Робота

З моменту початку війни кількість вакансій та резюме на сайті Work.ua знижується щотижня. Зараз на сайті опубліковано 13 145 вакансій, з них 2 514 — нові. Для порівняння, станом на 21 лютого було 92 тисячі активних вакансій і 58 тисяч нових.

Війна вплинула й на ситуацію з ІТ: зараз на сервісі пошуку роботи для ІТ-спеціалістів Djinni розміщено 14 636 вакансій та 42 819 резюме. В перший місяць війни кількість вакансій суттєво скоротилася, зараз починає відновлюватися. Загалом активність рекрутерів (пропозиції) зупинилась десь на рівні 50% «довоєнних» цифр. Натомість кількість резюме програмістів постійно зростає.

На сайті OLX Робота розміщено 29 084 вакансії для робітничих спеціальностей. В середньому на одну вакансію припадає близько 3 відгукувачів. В перші тижні війни кількість відгукувачів сильно просіла, проте зараз майже повернулися до довоєнних показників. Кількість оголошень з початку квітня почала зростати.

Ситуація на сервісі пошуку роботи за кордоном Jooble протилежна: наразі там розміщено 55 552 вакансій проти 25 298 довоєнних оголошень про пошук робітників. Зріст також пов’язаний з проектом Help Ukrainians, який запустив Jooble.

Бізнес

В перші тижні війни ЄДР не працював — нові бізнеси не реєструвалися. З моменту відкриття реєстру кількість нових компаній та фоп почала зростати. За перші тижні було зареєстровано більше 10 тисяч фоп та понад 1,2 тисячі компаній.

Кафе та ресторани

За даними української компанії з автоматизації закладів Poster POS, 19% закладів громадського харчування в України продовжували працювати навіть в перші дні війни.

Щотижня діяльність закладів дедалі більш відновлюється. Наразі працює вже 54% кафе, кав’ярень та барів, що генерують понад 52% обігів від довоєнних показників.

Транспорт

Під час військового стану залізниця працювала в режимі евакуації. Люди мали змогу добиратися до безпечних місць безкоштовно на поїздах у потрібних напрямках. За даними Railwaybot, з початку квітня відновився продаж квитків на заплановані поїздки.

Що стосується індивідуальних перевезень: за даними сервісу таксі «Бонд», кількість замовлень таксі з моменту початку війни впала більш ніж утричі. В середині квітня попит почав дещо зростати, але все ще не дотягує до показників до 24 лютого.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації