Проекти та інновації

Оновлення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників: які зміни

7 липня 2021, 16:20Новини159

Этот материал также доступен на русском

Законом про реєстрації не визначено строку дії документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні її місцеперебування.

  • Посилання скопійованоlink copied

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що у зв’язку із набранням чинності 11.06.2021 року наказу Міністерства фінансів України від 19.03.2021 року №163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» (далі – Наказ) на юридичних осіб чекають зміни.

Відтак юридичні особи, зареєстровані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до 28.04.2020, зобов’язані протягом трьох місяців (з 11 липня 2021 року по 10 жовтня 2021 року) розкрити структуру власності та актуалізувати дані про кінцевих бенефіціарних власників.

Крім того, компанії, що зареєстровані після 28.04.2020, зобов’язані щорічно, починаючи з наступного після реєстрації року, протягом 14 днів подавати підтвердження відомостей про кінцевих бенефіціарів та структуру власності. Юридичні особи, у яких відбулися зміни, повинні подати оновлену інформацію реєстратору протягом 30 робочих днів.

Для оновлення інформації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань юридичним особам необхідно подати наступні документи:

  • заяву щодо державної реєстрації юридичної особи, крім громадських формувань та органів влади – форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування – форма 4;
  • структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу;
  • витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні її місцеперебування, – коли засновником юридичної особи є юридична особа-нерезидент;
  • нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є кінцевих бенефіціарним власником юридичної особи, – для фізичної особи-нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи-резидента.

Водночас Законом про реєстрації не визначено строку дії документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні її місцеперебування, а також нотаріально засвідчені копії документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником. Подавати необхідно нотаріально засвідчені копії документів, що посвідчують особу бенефіціарного власника, де зазначено реквізити документа та прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності) особи, якій його видано.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі