Колізії та конфлікти

Олександр Тупицький у розшуку судився за казенне житло в Конча-Заспі

20 жовтня 2022, 16:46Новини2712

Позов Тупицького залишено без задоволення

  • Посилання скопійованоlink copied

Ексголова Конституційного суду Олександр Тупицький звертався до Голосіївського районного суду міста Києва і просив визнати протиправним розірвання договору користування будинком користування.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення 7 вересня.

У 2020-му тодішній суддя КСУ мав договір оренди помешкання площею 60 кв. м. у Будинку відпочинку «Конча-Заспа» Державного управління справами».

Щомісяця користування приміщенням без урахування плати за комунальні послуги коштувало Тупицькому 10 090,20 грн. з ПДВ.

Однак суддя із невідомих причин пів року не сплачував за будинок і комуналку, накопичивши близько 79 тисяч гривень боргу. Через це державна установа розірвала договір оренди в односторонньому порядку.

Тупицький вважав, що це неправомірно і оскаржував розірвання договору. Водночас його доводи у судовому рішенні не відображені.

Суд вирішив, що цей позов не відповідає ефективному способу захисту, оскільки в разі задоволення цієї позовної вимоги вона не може бути виконана примусово, а майнова сфера позивача не буде відновлена. Крім того така вимога не передбачена ні спірним договором, ні законом.

Позов Тупицького залишено без задоволення.

Колишній голова КСУ є обвинуваченим у двох кримінальних справах. Але з квітня 2022-го він на судові засідання не з’являється. У березні Тупицький із родиною залишив територію України в тепер постійно проживає у місті Відень (Австрія). Офіційні дані про те, що обвинувачений перетинав державний кордон — відсутні. Обставини перетину Тупицьким державного кордону розслідуються у іншому кримінальному провадженні.

27 травня ухвалою Подільського районного суду Києва Тупицького оголосили в міжнародний розшук.

Нагадаємо, що ексголова Конституційного суду звинувачується у підкупі свідка в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України Юрія Татькова для дачі завідомо неправдивих показань у кримінальному провадженні щодо заволодіння майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».

Крім того, у 2018-2019 роках Тупицький начебто сам неодноразово надавав слідчому ГПУ завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів

Також, за версією обвинувачення, ексголова Конституційного суду за попередньою змовою з головним бухгалтером суду Наталією Осницькою втрутилися в роботу автоматизованої системи дистанційного обслуговування клієнтів Державної казначейської служби України при підписанні електронних бухгалтерських документів. Голосіівський суд, який слухає йю справу, 22 серпня 2022 року аналогічно оголосив Тупицького в розшук зупинив провадження щодо нього. Водночас очікується, що суд виокремить матеріали і почне розглядати по суті справу за обвинуваченням бухгалтерки.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?