Олександр Бондарчук: “Банкрутство – завжди зона конфлікту, тому у сторін виникають підозри, що опонент зловживає своїми правами…”

18 жовтня 2023, 18:48Новини1348

Щоб зрозуміти, чи певні зловживання дійсно мають системний характер, чи вони просто зустрічаються у поодиноких кейсах, необхідно мати якісну статистику щодо справ про банкрутство

  • Посилання скопійованоlink copied

“Банкрутство – завжди зона конфлікту, тому у сторін виникають підозри, що опонент зловживає своїми правами. Щоб зрозуміти, чи певні зловживання дійсно мають системний характер, чи вони просто зустрічаються у поодиноких кейсах, необхідно мати якісну статистику щодо справ про банкрутство. На жаль, в Україні відповідна інформація збирається шляхом опитувань, що повною мірою не відображає реалій”, – сказав голова Національної асоціації арбітражних керуючих України Олександр Бондарчук під час чергового раунду онлайн-консультацій щодо вдосконалення законодавства у сфері неплатоспроможності, організованого за ініціативи Міністерство юстиції України.

Голова професійної спільноти арбітражних керуючих зауважив, що наразі триває низка справ про банкрутство, які розпочалися ще за дії Закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Тож, потрібна політична воля сторін, щоб завершити їх уже за правилами Кодексу з процедур банкрутства.

Також Олександр Бондарчук звернув увагу учасників дискусії і на той факт, що чинне законодавство передбачає всю повноту влади кредиторів над діяльністю арбітражних керуючих у межах окремих процедур.

Це також створює умови для зловживання правами окремих кредиторів та наносить шкоду іншим учасникам процедур (власникам, менеджменту, працівникам, державі тощо).

Докладніше про онлайн-консультації: https://bit.ly/45sc0z3

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
Чим більше арбітражних керуючих проголосує, тим чіткішим і однозначним вийде сигнал від спільноти

НААКУ

Статті • Влада i люди
Національний банк України стає обов’язковим учасником справ про банкрутство страховика

НААКУ

Статті • Влада i люди
Висновки за результатом проведеного аналізу ФГД – це головне підґрунтя для розшуку та повернення активів боржника

НААКУ

Статті • Влада i люди
У 2023 році рішення Комісії взагалі не оскаржувались у судовому порядку, а у 2022 році було подано 1 позов

НААКУ

Статті • Влада i люди
Робота арбітражного керуючого необхідна та складна з кількох причин

НААКУ

Статті • Влада i люди
Окремо на заході було проведено лотерею та благодійний збір на допомогу одному з українських військових підрозділів