Оформлення права власності на земельну частку (пай): інструкція

15 вересня 2021, 15:31Новини313

Этот материал также доступен на русском

До 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець повинен оформити право власності на земельну ділянку.

  • Посилання скопійованоlink copied

До 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець повинен оформити право власності на земельну ділянку. Як крок за кроком досягнути необхідного результату, які документи потрібні для такої процедури та куди слід звертатись? Відповіла на ці запитання фахівчиня Миколаївського бюро правової допомоги Ольга Жила.

Так, якщо власник чи спадкоємець цього не зробить, то буде вважатись, що відмовився від неї. Тоді ця невитребувана земельна частка (пай) після того, як буде виокремлена земельна ділянка, передається у комунальну власність тієї територіальної громади, на території якої вона розташована у порядку визнання майна безхазяйним.

Яка процедура:

1. Вам, як власникові, потрібно звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради із заявою про виділення належної земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) та надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі.

2. Після отриманого рішення, ухваленого місцевою радою, укласти договір із землевпорядними організаціями на виконання робіт із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Водночас такий договір може бути укладений не лише особою, яка має право на земельну частку (пай), але й місцевою радою. Отже, договір укладає той, за чий рахунок виготовляється документація.

3. Далі потрібно звернутися до Державного кадастрового реєстратора із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки (за відповідною формою) та отримати витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. За результатами таких дій цій земельній ділянці уже буде присвоєний кадастровий номер.

4. Потім необхідно звернутися до місцевої ради із заявою про затвердження документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для оформлення земельної ділянки у власність.

5. Останній етап – реєстрація права власності на земельну ділянку. Для цього можна звернутися або до реєстратора, який знаходиться в центрі надання адміністративних послуг, або ж до нотаріуса. У результаті ви отримаєте витяг із Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?