Колізії та конфлікти

Одному з організаторів катівні «Ізоляція» повідомили ще одну підозру

28 червня 2022, 09:36Новини778

Терористи «ДНР» влаштували тюрму на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів

  • Посилання скопійованоlink copied

Головне слідче управління Нацполіції підозрює уродженця Донеччини Василя Євдокимова у державній зраді, тобто в переході на бік ворога в період збройного конфлікту.

За текстом підозри, у 2014 році Євдокимов вступив до підрозділу терористичної організації «ДНР», а саме до так званого «Міністерства державної безпеки». У подальшому його призначено заступником начальника центру спеціальних операцій «МДБ «ДНР», а на початку 2015-го — начальником.

Вважається, що Євдокимов забезпечив функціонування «бази МДБ «ДНР» у місті Донецьку, по вулиці Світлого шляху,3, де незаконно утримувалися цивільні, а також українські військовослужбовці. До полонених застосовувалось насильство.

У підозрі наводиться список із понад 30 людей, які утримувалися на цій “базі” у 2014-2019 роках. У переліку є і журналіст та письменник Станіслав Асєєв, якого звільнили в рамках обміну полоненими в грудні 2019-го. Після цього Асєєв видав книгу «В Ізоляції».

Терористи «ДНР» влаштували тюрму на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів, який останні роки функціонував як мистецька платформа.

За інформацією правоохоронців, Євдокимов залишається у складі «МДБ «ДНР» по цей день.

З лютого 2022 року в Оболонському суді Києва в стадії підготовчого засідання перебуває обвинувальний акт щодо щодо восьми осіб, які вважаються причетними до організації тюрми «Ізоляція». Одним із обвинувачених значиться Євдокимов. Суд розглядатиме справу щодо участі у терористичній організації, незаконного позбавлення волі людини, керівництва злочинною організацією, створення незаконних воєнізованих формувань і порушення законів та звичаїв війни.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога