Колізії та конфлікти

Очільнику АМКУ Кириленку повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56 млн грн

14 серпня 2024, 14:26Новини48

Этот материал также доступен на русском

Серед набутого посадовцем майна: сім квартир у містах Києві та Ужгороді; будинок та дві земельні ділянки під Києвом; два гаражних бокси; шість машино-місць тощо

  • Посилання скопійованоlink copied

У середу, 14 серпня, детективи НАБУ повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації чинному очільнику державного органу зі спеціальним статусом, повідомляє САП.

За даними Центру протидії корупції, йдеться про ексголову Донецької ОВА, нинішнього керівника Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка.

АМКУ посідає важливе місце у владній вертикалі. Комітет може розглядати як справи компаній бізнесменів із рейтингу найбагатших Forbes, так і кейси середнього та малого бізнесу.

Ключові факти

  • За версією слідства, у 2020–2023 роках чиновник, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набув 21 об’єкт нерухомого майна та люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.
  • Серед набутого посадовцем майна: сім квартир у містах Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м; будинок на понад 220 кв. м та дві земельні ділянки під Києвом; два гаражних бокси; шість машино-місць; три нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м та автомобіль «ВМW Х3».
  • Загальна вартість активів склала 61,7 млн грн. За даними САП, законні доходи чиновника та членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок.
  • Прокурори стверджують, що для приховання факту незаконного збагачення посадовець не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.
Очільнику АМКУ Кириленку повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56 млн грн /Фото 1
Фото: НАБУ, САП

Очільнику АМКУ Кириленку повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56 млн грн /Фото 2
Фото: НАБУ, САП

Контекст

Приводом для розслідування САП та НАБУ стало оприлюднення журналістського розслідування «Радіо Свобода». У ньому йшлося про те, що родина Кириленка «обросла» елітним майном на 70 млн грн під час війни. Зокрема, апартаментами, земельними ділянками, будинком, офісами, автівками та паркомісцями.

Призначення головою АМКУ Павла Кириленка у вересні 2023 року стало несподіванкою для депутатів, бізнесу та навіть для нього самого. Понад 10 років Кириленко будував карʼєру в органах прокуратури, а останні чотири роки – очолював Донецьку обласну державну адміністрацію.

22 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розпочали кримінальне провадження щодо Кириленка за статтями «незаконне збагачення» та «декларування недостовірної інформації».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?