За кордоном

Обсяг угод зі злиття та поглинання у 2022 році скоротився на 38% — FT

9 січня 2023, 13:00Новини215

Це стало найсильнішим скороченням з 2001 року

  • Посилання скопійованоlink copied

Обсяг операцій зі злиття та поглинання (M&A) у другому півріччі 2022 року суттєво знизився, підвищення відсоткових ставок та економічна невизначеність призвели до збільшення вартості фінансування та різкого завершення періоду надвисокої активності в даній сфері.

Про це пише Financial Times.

У липні-грудні у світі було оголошено про угоди на загальну суму $1,4 трлн у порівнянні з $2,2 трлн у попередні шість місяців, що стало найбільшою піврічною зміною з початку ведення розрахунків у 1980 році. У тому числі помітно знизилася і кількість мегаугод (на суму не менше ніж $10 млрд): у першому півріччі їх було 25, а в другому — лише 11.

Сумарний показник за підсумками 2022 року впав на 38%, порівняно з торішнім рівнем (до $3,56 трлн), що стало найсильнішим скороченням з 2001 року. Проте за історичними мірками обсяг M&A залишився досить високим, у тому числі перевершивши показники за 2016 та 2017 роки.

Керівник глобального відділу злиття та поглинання Goldman Sachs Марк Соррелл описує 2022 рік, що складається з двох різних половин, оскільки відсутність дешевого фінансування зупинила ринок M&A влітку. За його словами, фінансування, звісно, залишилося, «але його вартість набагато вища, і воно доступне не для всіх емітентів».

Шалена активність у 2021 році призвела до зростання обсягів M&A до рекорду, зокрема через вкрай низькі процентні ставки. «2021 рік справді був винятковим роком, у вас не може бути рекордів щороку», — заявив глобальний керівник відділу трансакцій юридичної фірми Skadden Стів Аркано.

Голова відділу злиття та поглинання в регіоні EMEA Citigroup Елісон Хардінг-Джонс очікує, що в 2023 році угоди M&A будуть «в основному зумовлені корпоративною діяльністю, оскільки компанії зі здоровим балансом прагнуть розширення». «Я не думаю, що найгірше вже позаду», тому підвищення активності у сфері злиття та поглинання« не відбудеться ось так ось відразу в січні», вважає партнер юридичної фірми Simpson Thacher Ерік Сведенбург. Але він прогнозує, що «якоїсь миті протягом року все почне відновлюватися».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро