Зверніть увагу

Обов’язки вкладника банку: роз’яснення від ФГВФО

23 червня 2021, 11:52Новини212

Этот материал также доступен на русском

Вкладник зобов’язаний своєчасно повідомляти банк, у випадку зміни прізвища, ім’я, по батькові, місця проживання, заміни паспорта тощо.

 • Посилання скопійованоlink copied

Відкриваючи в банку депозитний або поточний рахунок, вкладник набуває не тільки права, а й певні зобов’язання.

Про це нагадує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, – повідомляє Finance.ua.

Відкриття, обслуговування і закриття рахунків вкладникам у національній та іноземній валюті або банківських металах здійснюються в порядку, встановленому законодавством.

Банк відкриває рахунок лише після здійснення ідентифікації та верифікації клієнта, а також інших заходів, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу.

Обов’язки вкладника:

 • вкладник зобов’язаний надати банку паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та ІПН;
 • на вимогу банку як суб’єкта первинного фінансового моніторингу вкладник, зокрема, має надати офіційні документи та/або належним чином засвідчені копії документів щодо належності до публічних діячів, осіб, близьких або пов’язаних із публічними діячами, а також документи для з’ясування джерел походження коштів.

Надалі вкладник зобов’язаний своєчасно (зазвичай, терміни визначаються умовами договору) повідомляти банк (надавати банку необхідні документи) у випадку зміни прізвища, ім’я, по батькові, місця проживання, заміни паспорта тощо.

До інших зобов’язань вкладника належать:

 • вносити на рахунок кошти в сумі та терміни, передбачені договором;
 • здійснювати операції за рахунками, відповідно до законодавства України;
 • оплачувати послуги банку, відповідно до його тарифів;
 • належним чином виконувати умови укладеного з банком договору;
 • дотримуватись правил використання платіжної картки, наприклад, не розголошувати нікому реквізити картки, такі як, номер картки, CVV2/CVC-код, термін дії картки, PIN-код, не надавати її у користування іншим особам, негайно повідомити банк про втрату картки, підозру на її несанкціоноване використання;
 • не використовувати поточні, що відкриваються для власних потреб, рахунки для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Також вкладник повинен:

 • згідно з Інструкцією про порядок здійснення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб захисту прав та охоронюваних законом інтересів вкладників, до укладення договору банківського вкладу/рахунку вкладник має ознайомитися зі змістом Довідки про систему гарантування вкладів фізичних осіб та підтвердити її одержання своїм підписом, якщо він не має рахунків у цьому банку;
 • після укладення договору ознайомлюватися з Довідкою потрібно не рідше одного разу на рік у спосіб, визначений договором.

У свою чергу, банк має право відмовитися від надання послуги або проведення фінансової операції у разі відмови вкладника від ознайомлення з Довідкою та підтвердження її одержання та/або ненадання вкладником необхідної інформації, у т.ч. документів, передбачених законодавством.

«Сторонам договору для належного виконання його умов необхідно дотримуватись зобов’язань, передбачених таким документом та законодавством України. Тому уважно читайте проект запропонованого договору, якщо потрібно, отримайте консультацію у працівника банку, і тільки після цього підписуйте», — наголосили у Фонді гарантування.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі