Проблемні борги

Облгази збільшили простроковану заборгованість перед ОГТСУ

4 червня 2021, 18:01Новини258

У лютому та березні 2021 року рівень відборів газу облгазами на власні виробничі потреби збільшився у сім разів, порівнюючи з січнем.

  • Посилання скопійованоlink copied

Оператор ГТС України повідомив, що 29 травня закінчилася дія 90-денної відстрочки платежів згідно з Постановою Регулятора №235 від 17.02.2021 р. для операторів ГРМ (обл-, та міськгазів) за утворені негативні небаланси в лютому 2021 року, повідомляє Kosatka.Media.

Так, облгази мали розрахуватися з Оператором ГТС України за газ, відібраний із магістральних газогонів для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ), за 12 днів лютого в розмірі 1,5 млрд грн. Але рівень розрахування склав менше ніж 1,3%.

«Ця динаміка викликає обґрунтовані сумніви щодо погашення аналогічної заборгованості за березень, строк якої наступає у червні 2021 року згідно з Постановою. Наразі облгази мають сплатити ОГТСУ майже 10 млрд грн за газ для ВТВ. З них 5,1 млрд грн – це вже прострокована заборгованість, а 4,8 млрд грн – це нарахування з відстрочкою до сплати в червні», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, в лютому та березні 2021 року рівень відборів газу облгазами на власні виробничі потреби збільшився у сім разів, порівнюючи з січнем. Загалом за два місяці, коли діяла відстрочка платежів, облгази відібрали з ГТС більше ніж 1 млрд кубометрів газу для ВТВ.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?