Зверніть увагу

Новий звіт про борги із зарплати: кому і як подавати?

12 лютого 2021, 13:13Новини390

Починаючи зі звіту за січень, підприємства повинні інформувати Держстат про заборгованість із зарплати щомісячно.

  • Посилання скопійованоlink copied

Держстат запровадив нову форму статистичної звітності №3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці» №222. Форма звіту містить два розділи: «Інформація про відсутність заборгованості з оплати праці» та «Обсяги заборгованості з оплати праці на підприємстві (установі, організації)».

Подавати нову форму звіту про борги із зарплати повинні тільки юридичні особи. Підприємці такий звіт не подають навіть за наявності найманих працівників та заборгованості із заробітної плати.

На сайті Держстату діє сервіс «Пошук за ЄДРПОУ» де, ввівши ідентифікаційний код підприємства (ЄДРПОУ), можна побачити перелік форм державної статистичної звітності, які респондент має подавати у 2021 році. Таким чином, можна дізнатися, чи є у списку підприємство, яке зобов’язане подавати той чи інший звіт, зокрема і новий.

Місце подання форми №3-борг – це територіальний орган Держстату. Строк подання звітності – не пізніше сьомого числа кожного місяця. Крім того, починаючи зі звіту за січень, підприємства повинні інформувати Держстат про заборгованість із зарплати щомісячно.

Відсутність заборгованості не звільняє від подання звіту. Таку відсутність заборгованості треба зафіксувати та повідомити Держстат.

За неправильне заповнення звіту чи його неподання, несвоєчасне подання підприємства несуть відповідальність.

Згідно зі ст. 13 Закону “Про державну статистику”, органи статистики мають право розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати штрафи. Накладання штрафів здійснюється відповідно до ст. 186-3 КУпАП, в якій зазначено про адміністративний штраф на посадових осіб підприємства у розмірі від 170 до 255 грн за неподання або подання звіту з недостовірними відомостями, подання в неповному обсязі чи зі запізненням, всієї інформації органам Державної статистики для проведення державних статистичних спостережень. Повторні дії протягом року, вже після накладання адміністративного стягнення, збільшують розмір адміністративного штрафу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Збиткові держпідприємства часто не можуть ініціювати провадження у справах про банкрутство через відсутність коштів на сплату судового збору та авансування витрат арбітражного керуючого

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
У чому причина збитковості держпідприємств та як приватизація може змінити цю ситуацію

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Євробондове фіаско як продовження провальної боргової політики УЗ

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
За сьогоднішніх умов державні підприємства мають можливість для широкого кола маніпуляцій

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Лише за перші 4 місяці 2021 року в СЕТАМі опублікували лотів на суму близько 10 млрд грн. А продали - на 1,6 млрд грн.

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні