За кордоном

Новий податок в Італії спровокував падіння капіталізації банків

8 серпня 2023, 16:47Новини173

Очікується, що податок може принести в державну скарбницю понад 2 млрд євро

  • Посилання скопійованоlink copied

Італійські акції впали після того, як несподіваний новий податок на банківські прибутки призвів до падіння кредиторів країни, знищивши їхню сукупну ринкову капіталізацію на $10,4 млрд.

Про це повідомляє Bloomberg.

Італійський податок був включений у величезний пакет заходів, які охоплюють широкий спектр питань – від ліцензій на таксі до іноземних інвестицій. Очікується, що податок може принести в державну скарбницю понад 2 млрд євро. Італія погодила «40% стягнення з багатомільярдних надприбутків банків» на 2023 рік, які підуть на фінансування зниження податків і підтримку іпотеки для тих, хто вперше купує житло.

«Ми вважаємо цей податок суттєво негативним для банків з огляду на вплив на капітал і прибуток, а також на вартість власного капіталу банківських акцій», – пишуть аналітики Citigroup Inc. на чолі з Аццурра Гельфі.

Аналітики підрахували, що податок еквівалентний приблизно 19% чистого прибутку банків у 2023 році, приблизно 3% їхньої балансової вартості у 2023 році та близько 0,5% активів, зважених на ризик, у 2023 році. Аналітики Bloomberg Intelligence вважають, що чистий прибуток італійських кредиторів у 2023 році може скоротитися приблизно на 10%.

«Фінансові показники важать понад 30% на італійському фондовому ринку, що робить його вразливим до нещодавно затвердженого збору», – сказав Леонардо Пелландіні, стратег з акцій банку Julius Baer. «Зважаючи на це, банки мали сильний рік, оскільки чиста процентна маржа зросла завдяки підвищенню ставок, тож настав час для здорової консолідації».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону