Проекти та інновації

Новий ChatGPT не поступатиметься інтелектом кандидату наук, кажуть творці

21 червня 2024, 16:16Новини133

Этот материал также доступен на русском

Технічний директор OpenAI розповіла, що наступна версія найвідомішої великої мовної моделі вийде приблизно за рік

  • Посилання скопійованоlink copied

Міра Мураті, технічний директор компанії OpenAI, розповіла про деякі плани компанії у виступі для студентів Інженерної школи Дартмутського коледжу.

Під час бесіди Мураті пояснила, як працює штучний інтелект (ШІ), що лежить в основі ChatGPT та DALL-E, а також, як компанія працює з питаннями безпеки та етики.

На питання про розвиток ChatGPT Мураті зазначила, що ці системи вже досягли рівня людини у вирішенні певних завдань. Але спектр таких завдань поки істотно обмежений. В якості ілюстрації змін Мураті розповіла, що моделі рівня GPT-3 демонструють інтелект маленької дитини, а GPT-4 — хорошого випускника середньої школи.

“А потім протягом наступних кількох років ми розглядатимемо інтелект рівня Ph.D. (кандидатом наук) для конкретних завдань. Так що все змінюється та покращується досить швидко”, – зазначила Міра Мураті, технічний директор OpenAI

Інтерв’юер попросив спікера уточнити, коли слід чекати на нову версію, запитавши, чи вийде розумний GPT-5 наступного року. Мураті кивнула, а потім пояснила, що це буде приблизно за півтора роки. Якщо це правда, GPT-5 з’явиться наприкінці 2025 або на початку 2026 року.

Нагадаємо, вихід нової моделі чекали вже цього року, але замість GPT-5 компанія представила минулого місяця прискорену і додатково навчену версію попередньої великої мовної моделі GPT-40. Ця модель в обмеженому режимі доступна всім користувачам, платна підписка збільшує денні ліміти.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону