За кордоном

Нова програма постійного проживання для українських біженців у Канаді: кому доступна

19 липня 2023, 14:00Новини855

Этот материал также доступен на русском

Прийом заявок від сімей буде відбуватися до 22 жовтня 2024 року

  • Посилання скопійованоlink copied

На сайті уряду Канади з’явилось оголошення про нову програму підтримки біженців з України, запуск якої відбудеться вже у жовтні 2023 року.

Анонсована програма розрахована на тих, хто бажає залишитись у Канаді разом зі своєю родиною та буде сприяти отриманню дозволу на постійне проживання. Хто зможе подати заяву на участь у програмі та за яких умов Канада буде надавати дозвіл на імміграцію – далі у матеріалі.

Міграційна програма CUAET: прийом заявок за спрощеною процедурою завершено

Як повідомлялось раніше, у 2023 році Канада продовжила міграційну програму CUAET, що передбачала спрощену процедуру прибуття та отримання дозволу на роботу для українців, які вимушено виїхали через війну та дозволяла перебувати у державі, як тимчасовим резидентам, до 3 років.

Однак прийом заяв на візи завершився 15 липня. Тож, ті хто не встиг подати заяви, сьогодні мають право на отримання візи та тимчасового захисту у Канаді лише за стандартними імміграційними правилами, які у тому числі передбачають і сплату зборів. Втім, ті хто вже отримав візу CUAET мають право, як на в’їзд до країни (до 31 березня 2024 року), так і на оформлення продовженого терміну перебування у Канаді (до 3 років), але за умови, що вони мають дозвіл на роботу або навчання.

Водночас уряд анонсував нову програму, спрямовану на імміграцію тих, хто хоче отримати дозвіл на постійне проживання та має родичів у Канаді.

Хто може отримати дозвіл на постійне проживання у Канаді за новою програмою?

Починаючи з 23 жовтня 2023 року, отримати дозвіл на постійне проживання зможуть українці, які мають статус тимчасового резидента, а також одного (чи більше) родичів у Канаді.

Зауважимо, що члени сім’ї мають бути громадянами або постійними мешканцями Канади. Зокрема, мова йде про: близьких родичів (батьків, бабусь та дідусів, братів та сестер, дітей та онуків, а також подружжя).

Як подати заяву на нову програму підтримки українців у Канаді?

Детальні умови та правила подачі заяви, будуть анонсовані перед безпосереднім запуском програми. Втім, сьогодні вже відомо, що прийом заявок від сімей буде відбуватися до 22 жовтня 2024 року, а сама участь у програмі буде безоплатною для українців.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону