Нотаріальні документи матимуть QR-код

5 липня 2022, 17:22Новини448

Перелік нотаріальних документів, які формуються з QR-кодом, та правила їх обліку в Системі е-нотаріату затверджуються Мін’юстом

  • Посилання скопійованоlink copied

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил формування та проведення перевірки нотаріального документа з електронним ідентифікатором» від 1 липня 2022 р. № 745, якими визначено процедуру формування в Єдиній державній електронній системі е-нотаріату нотаріального документа з електронним ідентифікатором (QR-кодом), а також процедуру проведення його перевірки нотаріусами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими заінтересованими особами.

Перелік нотаріальних документів, які формуються з QR-кодом, та правила їх обліку в Системі е-нотаріату затверджуються Мін’юстом. Формування та проведення перевірки нотаріального документа з QR-кодом здійснюється безоплатно.

Забороняється нанесення на QR-код нотаріального документа тексту, зображень, будь-яких інших знаків.

Формування нотаріального документа з QR-кодом може здійснювати нотаріус, який відповідно до законодавства отримав доступ до Системи е-нотаріату.

Для формування нотаріального документа з QR-кодом нотаріус завантажує електронний проект нотаріального документа та вносить до Системи е-нотаріату таку інформацію:

1) тип документа (відповідно до словника типів документів Системи е-нотаріату);

2) відомості про осіб, щодо яких вчинено нотаріальну дію:

– прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), серія (за наявності) та/або номер паспорта – для фізичних осіб;

– найменування та код згідно з ЄДРПОУ – для юридичних осіб;

3) номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;

4) дату вчинення нотаріальної дії;

5) прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) нотаріуса, яким вчинено нотаріальну дію;

6) номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю;

7) додаткові відомості про документ (за наявності).

Система е-нотаріату забезпечує автоматичне накладення QR-коду на кожній сторінці (у верхньому лівому куті) електронного проекту нотаріального документа.

Електронний проект нотаріального документа після накладення на нього QR-коду друкується на папері та надається нотаріусом сторонам для підписання.

У день вчинення нотаріальної дії з посвідчення нотаріального документа з QR-кодом або засвідчення справжності підпису на ньому нотаріус завантажує до Системи е-нотаріату електронну копію такого документа, виготовлену шляхом сканування, з накладенням кваліфікованого електронного підпису. Сканування нотаріального документа з QR-кодом, у тому числі у разі, коли він містить більше однієї сторінки, здійснюється в один файл. Текст на сканованих нотаріальних документах з QR-кодом повинен бути придатним для сприйняття його змісту.

Внесення виправлень до нотаріального документа з QR-кодом, електронна копія якого завантажена до Системи е-нотаріату, забороняється.

Нотаріальний документ з QR-кодом перевіряється заінтересованою особою, якій присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків, за допомогою електронного пристрою шляхом сканування QR-коду у режимі реального часу засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

За результатами сканування QR-коду на електронному пристрої заінтересованої особи за допомогою мобільного додатка Порталу Дія (Дія) відображається інформація щодо відсутності або наявності в Системі е-нотаріату нотаріального документа та відомостей про нього.

Електронна копія нотаріального документа з QR-кодом надається за запитом заінтересованої особи засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) за наявності згоди на це хоча б однієї особи, щодо якої вчинено нотаріальну дію та якій присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків, з накладеним віддаленим кваліфікованим електронним підписом Дія Підпис (Дія ID).

Чинність нотаріального документа з QR-кодом не може бути заперечена виключно через те, що особою, щодо якої вчинено нотаріальну дію, не надано згоди на отримання заінтересованою особою електронної копії нотаріального документа з QR-кодом.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні