За кордономОгляд ЗМІ

Норвегія відкрила найбільшу в світі плавучу вітроелектростанцію

24 серпня 2023, 09:00Новини423

Этот материал также доступен на русском

ВЕС розташована в Північному морі приблизно за 140 км від берега. Вона складається з 11 турбін і матиме потужність 88 мегават. Це означає, що виробництво зможе покрити близько 35% річного попиту

  • Посилання скопійованоlink copied

Норвегія офіційно відкрила свою першу офшорну вітроелектростанцію Hywind Tampen, яка є найбільшою в світі так званою плавучою ВЕС, що використовує вітрові турбіни на плавучих платформах.

Як пише норвезький портал E24, Hywind Tampen – перша повномасштабна плавуча морська вітроелектростанція в Норвегії, покликана забезпечувати електроенергією нафтогазові родовища Gullfaks і Snorre, передає Європейська правда.

Виробництво на об’єкті розпочалося в листопаді 2022 року.

ВЕС розташована в Північному морі приблизно за 140 км від берега. Вона складається з 11 турбін і матиме потужність 88 мегават. Це означає, що виробництво зможе покрити близько 35% річного попиту на електроенергію на п’яти платформах Snorre та Gullfaks.

Очікується, що Hywind Tampen скоротить викиди вуглецю на 200 тис. тонн щорічно шляхом заміни викопних джерел енергії, що використовуються для вироблення електрики, альтернативним.

Загальна вартість проєкту становить приблизно 7,4 млрд норвезьких крон (640 млн євро), що на 2 млрд крон більше, ніж очікувалось.

Норвегія є провідним виробником енергоресурсів у Європі, а з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну посилила співпрацю з Євросоюзом, аби допомогти йому замістити російські поставки газу й нафти.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?