НКЦПФР вперше заборонила 2-м недержавним пенсійним фондам укладати нові контракти

21 травня 2021, 17:37Новини160

Этот материал также доступен на русском

Зазначається, що рішення комісії були ухвалені з метою захисту майнових прав та законних інтересів учасників недержавного пенсійного забезпечення.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) заборонила недержавним пенсійним фондам «Ніка» і «Пенсійна опіка» укладати нові пенсійні контракти.

Про це йдеться в повідомленні комісії, зазначає Finance.ua.

«НКЦПФР на засіданні 20 травня заборонила укладати нові пенсійні контракти з учасниками системи накопичувального пенсійного забезпечення двом відкритим недержавним пенсійним фондам «Ніка» і «Пенсійна опіка», — йдеться в повідомленні регулятора.

Зазначається, що рішення комісії були ухвалені з метою захисту майнових прав та законних інтересів учасників недержавного пенсійного забезпечення, оскільки в діяльності фондів виявлено грубі порушення закону «Про недержавне пенсійне забезпечення». Зокрема, порушення стосуються умов проведення заміни особи, яка здійснює діяльність з управління активами пенсійних фондів.

«Вперше в історії регулятора ухвалено рішення про заборону укладення пенсійних контрактів пенсійними фондами. Наші дії, насамперед, спрямовані на захист прав учасників цих фондів. Комісія підходить до цього питання комплексно, вже направлені запити на отримання інформації про правопорушення. Також регулятор вживає низку інших заходів у межах норм чинного законодавства», — цитується в повідомленні член НКЦФБР Юрій Бойко.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень