За кордоном

Німеччина вперше за понад 30 років звітує про дефіцит торговельного балансу

4 липня 2022, 18:31Новини318

Этот материал также доступен на русском

Міжнародні продажі несподівано впали на 0,5%, тоді як імпорт зріс на 2,7%.

  • Посилання скопійованоlink copied

Німеччина вперше за понад 30 років звітує про дефіцит торговельного балансу внаслідок суттєвого зростання витрат на імпорт.

Про це повідомляє Bloomberg, зазначає FinClub.

Так, у травні дефіцит сягнув 1 млрд євро, чого не відбувалося понад 30 років. Міжнародні продажі несподівано впали на 0,5%, тоді як імпорт зріс на 2,7% – на значно більше, ніж очікували економісти. Причина полягає у тому, що, з одного боку, компанії зіткнулися зі стрімким зростанням витрат на імпорт, а з іншого – зниженням попиту на їхню продукцію на тлі похмурих економічних перспектив.

«Не дивно, що експорт у нинішніх умовах скорочується. Увага спрямована на імпорт, і особливо – на цінові зміни», — сказав економіст Oxford Economics у Франкфурті Олівер Ракау.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну та карантинні заходи Китаю, пов’язані з COVID-19,підривають роботу міжнародних ланцюгів поставок, що має суттєві наслідки для експортноорієнтованої економіки Німеччини.

Як зазначається, ціни на імпортні товари, такі як енергія, продукти харчування та запчастини, що використовуються виробниками, зросли понад як на 30% у травні у річному вимірі, тоді як ціни на експорт зросли лише на 15%. Ракау зауважив, що хоч з урахуванням інфляції травневі результати виглядатимуть менш кардинально, це все одно матиме негативний внесок в економічне зростання Німеччини, яке також розраховується в реальному вираженні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації