За кордоном

Німеччина пообіцяла Україні військову допомогу до 2027 року

15 серпня 2023, 14:44Новини483

Этот материал также доступен на русском

Загалом із початку повномасштабної війни допомога Німеччини Україні становила 22 млрд євро

  • Посилання скопійованоlink copied

Німеччина має намір до 2027 року виділяти щорічно 5 млрд євро на військову підтримку України, заявив міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер під час візиту до Києва.

“Зараз ми розмовляємо з Україною не як країна-донор, а як країна-партнер”, – сказав Лінднер на прес-конференції з головою українського Мінфіну Сергієм Марченком.

Лінднер уточнив, що рішення про щорічне виділення 5 млрд євро ще має ухвалити німецький парламент.

Загалом із початку повномасштабної війни допомога Німеччини Україні становила 22 млрд євро, зазначив міністр фінансів ФРН.

Крім військової допомоги, Берлін надає Києву ще й гуманітарну, підтримує українських біженців та сплачує внески до Міжнародного валютного фонду, звідки кошти надходять на підтримку української економіки.

Міністр фінансів ФРН прибув до української столиці вперше з початку війни. Він підписав із главою українського Мінфіну меморандум про співпрацю між двома країнами, який має розширити допомогу бюджету України. Зокрема, документ передбачає надання Берліном консультативної підтримки у напрямах митної політики, управління держінвестиціями та приватизації держпідприємств.

20 липня міністри закордонних справ країн ЄС обговорили можливість надання Україні 5 млрд євро щорічної військової допомоги з Європейського фонду миру протягом наступних чотирьох років.

“Це орієнтовна оцінка потреб і наших довгострокових зобов’язань безпеки перед Україною”, – наголосив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Раніше стало відомо, що президент США Джо Байден запросить у Конгресу додаткові 13 млрд. доларів на військову допомогу Україні. У грудні 2022 року Конгрес ухвалив рішення виділити кошти для підтримки Києва у розмірі 45 млрд. доларів. Цих грошей мало вистачити до кінця поточного фінансового року, який настане 30 вересня.

Однак Пентагон вже витратив отриманий бюджет і на даний момент має 6 млрд доларів, які були знайдені в результаті бухгалтерської помилки. Сама помилка виникла через те, що стару техніку зі складів оцінювали як нову.

За оцінкою Washington Post, після 24 лютого 2022 року США направили Україні 66,2 млрд доларів як військову, фінансову та гуманітарну допомогу. Ця сума багаторазово перевершила ті, які Вашингтон виділяє Ізраїлю (8,6 млрд доларів у 2022–2023 роках), Єгипту (3,3 млрд) та Йорданії (2,9 млрд).

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога