Німеччина не хоче будувати у Польщі хаб з ремонту танків Leopard – ЗМІ

13 липня 2023, 16:27Новини76

Танки Leopard призначені для України, будуть ремонтуватися в Німеччині і, ймовірно, у Литві

  • Посилання скопійованоlink copied

Українські танки Leopard повинні ремонтуватись якомога ближче до кордону. Але Польща вимагає, з німецької точки зору, непомірно високі ціни. Про це пише видання Handelsblatt.

Уряд Німеччини відмовився від створення на території Польщі центру з ремонту танків Leopard. Про це Handelsblatt повідомили люди, знайомі з цим питанням. Причиною цього, мабуть, є цінові очікування поляків, які з німецької точки зору абсолютно перебільшені.

У міністерстві оборони Німеччини офіційно заявили, що остаточне рішення ще не прийнято і переговори з польською стороною ще тривають. «Польща і Німеччина продовжують реалізацію ідеї ремонту танків Leopard 2», – сказав речник відомства, і додав, що дві країни координуватимуть зусилля.

Видання зазначає, що Україні терміново потрібен спосіб повернути на озброєння пошкоджені основні бойові машини західного зразка. У контрнаступі, який триває, українські збройні сили зазнають великих втрат.

У березні, після довгих вагань, уряд Німеччини передав Україні 18 сучасних танків Leopard 2 A6. Поставки обіцяли також інші європейські партнери, зокрема Польща. Але і тут не без проблем. Як стало відомо Handelsblatt, із 14 наданих Польщею танків Leopard A4 вісім машин прибули до України пошкодженими.

За даними міноборони Німеччини, танки Leopard 2A5 і Leopard 2A6, призначені для України, будуть ремонтуватися в Німеччині і, ймовірно, також в Литві. Ремонтні роботи на цих моделях можуть початися вже зараз, «як тільки ЗСУ вкажуть на необхідність ремонту». Переговори щодо ремонту основних бойових танків Leopard 2A4 ще тривають.

Нагадаємо, про те що Німеччина та Польща ніяк не можуть домовитися щодо створення сервісного центру для ремонту бойових танків Leopard, які були передані Україні писало раніше видання Spiegel.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога