За кордоном

Нідерланди передадуть Україні найдалекобійнішу САУ у світі – PzH 2000 (ВІДЕО)

27 квітня 2022, 08:51Новини12560

Дальність стрільби: до 47 км (снарядом з покращеною балістикою), 67 км (активно-реактивним)

  • Посилання скопійованоlink copied

Збройні Сили України тепер точно можуть розраховувати на одне з найочікуваніших посилень – самохідні артилерійські установки PzH 2000, які перепадуть Нідерланди зі своїх запасів.

Про передачу цих машин напередодні ввечері, 26 квітня, на базі “Рамштайн” “проговорилась” міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт, коли заявила що Берлін передає зенітні САУ Gepard та навчить українських артилеристів використанню PzH 2000, які передає Амстердам.

До цього інформація про передачу PzH 2000 була більш на рівні чуток та припущень.

Водночас кількість PzH 2000 для Збройних Сил України досі не оголошена. У розпорядженні цієї країни у запасі до 38 одиниць на складі, а ще 18 на бойовому чергуванні. Проте навіть декілька дивізіонів PzH 2000 може стати вкрай ефективним посиленням наших артилерійських підрозділів. Справа в тому, що ця німецька САУ має дійсно найкращі характеристики у своєму класі.

Характеристики PzH 2000

  • Калібр: 155 мм
  • Довжина ствола: 52 калібри
  • Дальність стрільби: до 47 км (снарядом з покращеною балістикою), 67 км (активно-реактивним)
  • Швидкострільність: максимальна на полігоні до 12 пострілів за хвилину

Загалом саме за PzH 2000 тримається світовий рекорд з дальності пострілу зі ствола довжиною у 52 калібри, який становить 67 км та був зроблений у 2019 році. Водночас навіть звичайний снаряд летить з неї на відстань 30-36 км, а “контрбатарейний” з покращеною балістикою ERFB – 40-47 км. Для розуміння рівні переваги російська “Мста” має дальність ERFB у 24,7, а максимальна можлива – до 30 км.

На користь PzH 2000 і цифрова система керування вогнем з радаром для вимірювання швидкості снарядів. А також можливість здійснювати MRSI (Multiple round simultaneous impact) із серією пострілів, які влучають у противника одночасно. Показник MRSI для PzH 2000 – цілих п’ять снарядів.

На останок – прохідність, бо завдяки гусеничному ходу ця 56-тонна САУ може пройти по всім ґрунтам. Але це звісно зменшує оперативну мобільність. У будь-якому випадку ЗСУ будуть мати унікальну можливість порівняти яке шасі для САУ краще, бо порівняти PzH 2000 у бою можна буде з іншою надсучасної французькою артсистемою CAESAR, 12 одиниць яких передає Франція.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”