За кордономОгляд ЗМІ

Нідерланди і Данія відмовляються від оплати за російський газ в рублях

31 травня 2022, 09:39Новини413

Этот материал также доступен на русском

путін заявив у березні, що «недружні» іноземні покупці повинні будуть платити «Газпрому» в рублях, а не в доларах і євро. Таке рішення Кремль ухвалив на тлі західних санкцій через війну в Україні

  • Посилання скопійованоlink copied

Газовий трейдер із Нідерландів Gasterra відмовився виконувати вимоги «Газпрому» щодо оплати за газ у російських рублях. Як повідомляється на сайті компанії, у відповідь на це рішення «Газпром» оголосив про припинення постачання з 31 травня 2022 року, констатує “Радіо Свобода”.

У компанії заявили, що вимога платити за газ в рублях «загрожує порушенням санкцій ЄС, а відкриття рахунків у Москві за російським законодавством та контроль над ними з боку російського режиму становлять занадто великий ризик».

За повідомленням, припинення поставок означає, що до 1 жовтня 2022 року, дати закінчення дії контракту, близько 2 мільярдів кубометрів газу не буде поставлено. Компанія це передбачила, закупивши газ у інших постачальників.

Також данська енергетична компанія Orsted заявила про відмову від оплати російського газу в рублях і через це допускає найближчим часом припинення поставок.

«Крайній термін оплати – 31 травня, і Orsted продовжить платити в євро. Тому є ризик, що «Газпром експорт» припинить постачання газу Orsted. На думку Orsted, це буде порушенням контракту», – йдеться в оприлюдненому компанією релізі.

Президент рф заявив у березні, що «недружні» іноземні покупці повинні будуть платити «Газпрому» в рублях, а не в доларах і євро. Таке рішення Кремль ухвалив на тлі західних санкцій через повномасштабне вторгнення в Україну.

Єврокомісія попередила країни Євросоюзу, що оплата газу рублями, як цього вимагає росія, буде порушенням санкцій.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону