Проекти та інновації

NFC-платежі: як оплачувати покупки за допомогою телефону та смарт-годинників?

25 березня 2021, 12:15Новини167

Этот материал также доступен на русском

Оплата смартфоном проводиться за допомогою передачі даних вашої банківської карти протоколом NFC (Near-Field Communication). Технологія допомагає пристроям обмінюватися даними на відстані до 10 см.

  • Посилання скопійованоlink copied

Оплата покупок картою міцно увійшла в щоденну рутину сучасної людини. Ми платимо картою в магазинах, кафе та навіть громадському транспорті. Безконтактна технологія PayPass або оплата в один дотик вже давно нікого не дивує, – повідомляє The page.

За даними Національного банку України, минулого року близько 54% всіх безготівкових операцій були здійснені за допомогою безконтактних технологій. Серед українських терміналів оплати більше 90% — безконтактні.

Але що робити, якщо карти немає під рукою або якщо ви переживаєте про безпеку вашого гаманця з картами? Оплачувати покупки смартфоном!

У чому переваги?

Зручність і простота. Вам не потрібно носити з собою багато карт або гаманець. В додаток оплати на телефоні ви можете додати будь-які карти: дебетові, кредитні, карти іноземних банків, дисконтні та навіть квитки на транспорт.

Швидкість. Оплата смартфоном відбувається практично миттєво — достатньо лише докласти пристрій до терміналу. Водночас при покупках до 500 грн пін-код не потрібен (цей ліміт можна вручну змінити в настройках по карті).

Безпека. При оплаті гаджетом продавець не отримує даних по вашій картці. Для безпечних транзакцій використовується «токенізація» — коли ви прив’язуєте карту до пристрою, генерується віртуальний рахунок, який і використовується для платіжних процедур.

При оплаті вам не потрібно нікому віддавати смартфон, шахраї не зможуть заволодіти даними вашої банківської карти. Крім того, оплата смартфоном куди безпечніше за готівку з точки зору ризику заразитися вірусними інфекціями.

Як підключити?

Оплата смартфоном проводиться за допомогою передачі даних вашої банківської карти протоколом NFC (Near-Field Communication). Технологія допомагає пристроям обмінюватися даними на відстані до 10 см. Сьогодні NFC використовується не тільки в смартфонах: розплатитися можна смарт-годинниками (проте не всі смарт-годинники підтримують цю технологію в Україні, при покупці варто уточнювати), фітнес-браслетом і навіть кільцем.

Для початку слід визначити, чи підтримує ваш телефон технологію NFC. Для цього варто ввести NFC в рядку пошуку на смартфоні. Якщо функція підтримується, телефон відкриє меню налаштувань. Якщо ж результати пошуку не видали настройки, то смартфон безконтактний зв’язок не підтримує.

Після активації NFC (сучасні смартфони підтримують функцію автоматично, проте на Android потрібно завантажити, наприклад, Google Pay) необхідно додати дані своєї карти та вказати про неї всю інформацію: номер, термін дії, ім’я власника, код CVC/CVV. Після цього залишиться лише підтвердити прив’язку карти до платіжної системи — ввести смс-код від банку.

Які існують ризики?

Серед основних ризиків — втрата смартфона з вашою конфіденційною інформацією та платіжними даними. Якщо пристрій або платіжна програма будуть недостатньо захищені, то кошти з карт можуть бути викрадені.

Для того, щоб убезпечити себе та свої гроші, вам слід активувати всі доступні заходи безпеки. Не нехтуйте використанням пароля на смартфон і платіжні програми, включіть функції сканування особи або відбитків пальців.

Серед додаткових заходів безпеки можна виділити:

  • зниження максимальної суми платежів, дозволених без підтвердження пін-кодом;
  • введення в налаштуваннях ліміту на кількість операцій з використанням NFC.

Найвідоміші і одні з найбільших системи мобільних платежів — Apple Pay і Google Pay. Google Pay почав працювати в Україні в листопаді 2017 року, сьогодні з сервісом співпрацює 37 банків. Apple Pay почав свою роботу на території України в травні 2018 року. На сьогоднішній день з Apple Pay працює 36 українських банків.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення