Незабаром в Україні зростуть ціни на рис

17 липня 2023, 14:00Новини464

Этот материал также доступен на русском

Подорожчання буде значним

  • Посилання скопійованоlink copied

У світі почали зростати ціни на рис. Не обмине цей процес і нашу країну. В Україні ціни на популярну крупу можуть зрости не лише через зовнішні причини.

Про те, чому зростають ціни на рис на світовому ринку, розповідає reuters.

Вже зараз ціни на рис – найвищі за останні 11 років. І це ще – не межа. Аналітики аграрного ринку кажуть, що вартість цієї крупи зростатиме й надалі. Адже значення рису в системі харчування людства важко переоцінити. Для 3 мільярдів населення нашої планети рис і страви із нього є основним продуктом.

Однією з основних причин подорожчання рису стало підвищення виплат індійським фермерам, які вирощують цю культуру. Раніше їм платили дуже мало, але тепер виплати зросли, що потягнуло за собою підвищення цін на їхній продукт. А оскільки на долю Індії припадає 40% світового експорту цієї культури, то цінові зміни у такого потужного виробника не могли не зачепити й решту фермерів, які вирощують рис.

“Індія була найдешевшим постачальником рису. Оскільки індійські ціни зросли через нову мінімальну ціну підтримки, інші постачальники також почали підвищувати ціни”, — зауважив президент Асоціації експортерів рису (REA) Крішна Рао.

Майже 90% врожаю рису, що продається на світовому ринку, вирощується в Азії. Отже, погодні умови на цьому континенті мають вирішальне значення на валовий збір цієї культури, а відтак і ціни на рис.

Незабаром в Україні зростуть ціни на рис: подорожчання буде значним

Цьогоріч через погодно-кліматичний феномен Ель-Ніньйо в регіоні знижена кількість опадів. І це дуже негативно позначається на врожайності рису, адже ця культура дуже любить воду. Відповідно до офіційних даних, оприлюднених індійським урядом, площа посівів літнього рису через брак вологи вже скоротилася цьогоріч на чверть.

В Україні склалися ще й свої несприятливі умови для рису

У нас його вирощували на зрошувальних землях півдня країни. Але з початком анексії Криму багато рисових плантацій залишилися там, і через брак вологи поступово перетворилися на пустелю.

А цьогоріч, із підривом греблі Каховського водосховища, стали непридатними для вирощування цієї культури ще й зрошувані землі на Херсонщині. Отже, власного рису в нас не буде. А якщо й буде, то дуже мало.

Водночас, Таїланд і В’єтнам услід за Індією вже відчутно підвищили свої експортні ціни на рис. А загалом, за прогнозами експертів, світові ціни на рис можуть зрости на 20%.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону