Огляд ЗМІ

Незабаром у небі з’явиться велика комета: як і коли її спостерігати

23 серпня 2023, 15:25Новини281

Этот материал также доступен на русском

Нову «потенційно міжзоряну» комету буде видно неозброєним оком 13 вересня

  • Посилання скопійованоlink copied

12 серпня 2023 року японський астроном Хідео Нішимура виявив нову комету, яку назвали C/2023 P1 (Нішимура). Дослідники припускають, що вона може бути міжзоряним об’єктом, який потрапив до Сонячної системи із зовнішнього космосу.

Вже у вересні усі зможуть побачити цю комету на нічному небі без телескопа. Вона стане настільки яскравою, що буде видно як яскраву зірку.

Однак це буде востаннє, коли ми її зможемо спостерігати. Якщо комета переживе зустріч із зіркою, то назавжди залишить Сонячну систему.

Спостереження за кометою C/2023 P1 показали, що вона має гіперболічну орбіту. Це означає, що наближаючись до Сонця, комета отримує достатньо енергії, щоб відлетіти назад до міжзоряного простору.

Поки що вчені тільки припускають, що комета Нішимури виникла не на краю Сонячної системи, а за її межами. Якщо це підтвердиться, то C/2023 P1 (Нішимура) стане третім міжзоряним об’єктом, який виявили вчені після Оумуамуа та комети 2I/Борисова. Траєкторія польоту комети показує, що це її перше і, ймовірно, останнє зближення із Сонцем та Землею.

Коли комета наблизиться до Землі максимально близько (це відбудеться 13 вересня), її яскравість збільшиться приблизно у 100 разів, що дозволить побачити її неозброєним оком.

18 вересня комета досягне максимального зближення із Сонцем і стане ще яскравішою.

Деякі астрономи також припускають, що ця нова комета може бути не міжзоряним об’єктом, а насправді походить з хмари Оорта, яка знаходиться за межами орбіти Нептуна. Можливо, вона пробула тисячі років на краю Сонячної системи, поки з якоїсь причини сили тяжіння Сонця не змусили її наблизитися.

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна