За кордоном

New York Times: американські розвіддані допомогли українцям вбити російських генералів

5 травня 2022, 08:12Новини249

З початку війни на фронті загинуло 12 вищих російських офіцерів, що аномально багато

  • Посилання скопійованоlink copied

У газеті New York Times вийшла стаття, що базується на анонімних джерелах у США. Вони розповіли, що розвіддані, якими США діляться з Україною, використовувалися для ударів, у яких загинули російські генерали. При цьому джерела обмовляються, що не всі такі удари грунтувалися на американських даних і удар по командному пункту в Ізюмі 30 квітня, де незадовго до цього був начальник російського Генерального штабу Валерій Герасимов, не спирався на американську інформацію.

Росія не повідомляла ні про удар по Ізюму, ні взагалі про поїздку Герасимова на схід України. Але джерела в американській розвідспільноті розповідали ЗМІ про це ще кілька днів тому. Деякі українські офіційні особи навіть казали, що Герасимов сам потрапив під обстріл і був поранений, але ці твердження так ніхто не підтвердив: ні інші українські офіційні особи, ні американці, ні Москва.

У зазначеній статті New York Times джерела стверджують, що Вашингтон не дозволив би використати свої дані для замаху на життя найвищого військового керівництва росії.

З початку війни на фронті загинуло 12 вищих російських офіцерів, що аномально багато, принаймні, за мірками західних армій, зазначають західні експерти. Росія поки що офіційно підтвердила загибель двох заступників командувача арміями – це генерал-майор Андрій Суховецький та генерал-майор Володимир Фролов.

США віднедавна відкрито визнають, що діляться з Україною широким спектром розвідданих. Країни НАТО також надають Києву інформацію від своїх розвідок.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога