Огляд ЗМІ

Неодружені люди більш схильні до депресії, ніж ті, які перебувають у шлюбі, – дослідження

5 листопада 2024, 14:52Новини66

Дослідження було проведено серед 100 тисяч людей з 7 країн світу

  • Посилання скопійованоlink copied

Люди, які не перебувають у шлюбі, можуть бути на 80% більш схильними до депресії, ніж ті, хто має подружні стосунки. Про це йдеться у новому дослідженні, яке опубліковане в журналі Nature Human Behaviour, передає Sky News.

Дослідження показало, що ризик депресії для неодружених людей може бути вищим у чоловіків та тих, хто має вищу освіту. Дослідники припустили, що такі дані можуть допомогти виявляти людей, які мають підвищений ризик до депресії.

За словами авторів, нижчі показники депресії серед одружених людей можуть бути пов’язані з тим, що закохані можуть підтримувати один одного, мають кращий доступ до фінансових ресурсів та позитивно впливають на стан один одного.

Зокрема в межах дослідження було проаналізовано 100 тисяч людей з семи країн, серед яких 7 тисяч з Великої Британії. Приблизно 222 особи з британського дослідження психіатричної захворюваності серед дорослого населення 2007 року (APMS) заявили про те, що мають симптоми депресії. Серед них 73 були одружені, 62 – неодружені, 55 – розлучені або живуть окремо, а 32 – овдовіли.

“Наш міжкраїновий аналіз свідчить про те, що неодружені особи можуть мати більший ризик депресії, і будь-які зусилля, спрямовані на зменшення цього ризику, повинні враховувати роль культурного контексту, статі, рівня освіти та вживання психоактивних речовин”, – написали Кефенг Лі (Kefeng Li) з Політехнічного університету Макао (Макао, Китай) та його колеги в журналі Nature Human Behaviour.

Водночас дослідження, в якому взяли участь жителі США, Мексики, Ірландії, Південної Кореї, Китаю та Індонезії, впродовж періоду спостереження показало, що неодруженість пов’язана з на 79% вищим ризиком розвитку депресивних симптомів порівняно з тими, хто одружений.

Крім того, люди, які розлучилися або живуть окремо, мають на 99% вищий ризик прояву ознак депресії. Своєю чергою в овдовілих ризик був на 64% вищим, ніж в одружених.

Спираючись на дослідження, можна зрозуміти, що неодружені люди у західних країнаї мають вищий ризик депресії, ніж у східних.

У Всесвітній організації охорони здоров’я повідомили, що приблизно 280 мільйонів людей у світі страждають на депресію, що складає близько 5% дорослого населення Землі.

За словами авторів дослідженні, дані було зібрано на основі опитування, а не клінічних діагнозів депресії. Вони додали, що всі проаналізовані пари були гетеросексуальними.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Адвокат — це не професія, а спеціальність, і тому фемінітиви тут недоречні

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…