Не накопичуйте борги: в Yasno пригрозили відключеннями послуг після перемоги

7 березня 2023, 10:20Новини174

Енергетики нагадали, що в законі немає згадок про те, що можна не платити за комунальні послуги під час воєнного стану

  • Посилання скопійованоlink copied

Під час воєнного стану не рекомендують накопичувати великі борги за житлово-комунальні послуги, тому що після нашої перемоги можуть виникнути проблеми.

Про це повідомив директор компанії Yasno Сергій Коваленко у новому зверненні в Telegram у понеділок, 6 березня.

За борги – першими на відключення

“У період воєнного стану стану постачальникам заборонено відключати споживачів за неоплату комунальних послуг, а також нараховувати пеню та штрафні санкції. Про те, що можна не платити юридичного факту не має. Якщо після перемоги у вас буде найбільший борг, вибудете перші в черзі на відключення. Є інші незручності – органи соцзахисту можуть відмовити у наданні субсидії, коли комунальні послуги не оплачені”, – наголосив Коваленко.

Також він навів приклад жителів Київської області, які навіть протягом окупації ворожими військами рік тому старанно оплачували надані послуги та не накопичували боргів.

Чому тарифи на електроенергію хочуть переглянути

Усе через те, що Україні вже зараз потрібно шукати можливості для відновлення пошкоджених окупантами енергооб’єктів, щоби українці не відчули проблем у наступному опалювальному сезоні.

Як пояснив голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський, ремонтні роботи обійдуться державному бюджету у мільярди гривень. Гроші на це мали б закладатися у тариф на електроенергію, але він не переглядався з 2017 року. Українці досі сплачують 1,68 за кіловат.

Раніше різницю покривали коштом Енергоатому та Укренерго, але фінансове становище компаній через війну теж значно погіршилося.

Аби вирішити цю ситуацію, Кабінет міністрів ініціював створення одразу кількох робочих груп, які вивчають можливості переглянути тарифи на електроенергію.

“Нам потрібно дуже ретельно вивчити питання відшкодування витрат для малозабезпечених категорій населення. При цьому інші громадяни точно мали б змогу сплачувати новий тариф”, — розповів Ущаповський.

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?