Не лише блекаути: МАГАТЕ назвала нові ризики для Запорізької АЕС

8 грудня 2023, 09:00Новини576

Этот материал также доступен на русском

У МАГАТЕ нагадали, що на об’єкті стався уже восьмий “блекаут”, внаслідок чого Запорізька АЕС тимчасово перейшла на аварійні дизель-генератори.

  • Посилання скопійованоlink copied

У МАГАТЕ заявили, що захоплена росіянами Запорізька АЕС протягом кількох днів залежала лише від єдиної лінії електропередачі для подачі необхідної електроенергії, необхідної для охолодження шести реакторів та інших важливих функцій ядерної безпеки.

Про це, як пише Прямий, повідомляє пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії з посиланням на очільника організації Рафаеля Маріано Гроссі.

За його словами, така ситуація робить станцію дуже вразливою для подальших збоїв в енергосистемі в умовах війни РФ проти України.

У МАГАТЕ нагадали, що на об’єкті стався уже восьмий “блекаут”, внаслідок чого Запорізька АЕС тимчасово перейшла на аварійні дизель-генератори.

“Підключення до основної лінії електропередачі напругою 750 кВ було відновлено майже через п’ять годин, але остання резервна лінія електропередачі напругою 330 кВ все ще відключена”, – зазначив гендиректор агентства.

Натомість представники російської сторони розповіли експертам МАГАТЕ, що на захопленій українською АЕС ремонт планується завершити до початку наступного тижня. Натомість до широкомасштабного вторгнення РФ в Україну на Запорізькій АЕС було чотири лінії 750 кВ, а також кілька резервних варіантів.

“МАГАТЕ, як і раніше, повністю зосереджено на тому, аби зробити все можливе, щоб допомогти запобігти ядерній аварії під час цієї руйнівної війни. Втрата зовнішнього електропостачання, що повторюється, на Запорізькій АЕС… залишається однією з наших головних проблем у цьому контексті, особливо в зимові місяці”, – заявив Гроссі, додавши що від ядерної аварії “ніхто не виграє”, й “її необхідно уникнути”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?