Не допускаючи експертів МАГАТЕ на блоки ЗАЕС, росіяни можуть приховувати загрози інциденту, – Герман Галущенко

16 січня 2024, 09:00Новини157

Этот материал также доступен на русском

Інспектори МАГАТЕ обмежені в можливостях пересування на ЗАЕС і мають доступ тільки до тих приміщень, які визначені росіянами.

  • Посилання скопійованоlink copied

росіяни намагаються приховати реальну ситуацію на окупованій Запорізькій АЕС, тому не допускають експертів місії МАГАТЕ до реакторних залів енергоблоків станції.

На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».

Очільник Міненерго нагадав, що окупанти не вперше перешкоджають інспекторам ознайомитися з ситуацією на об’єкті, така ж ситуація мала місце на початку року.

«Відповідь очевидна: вони намагаються приховати реальний стан справ. Ми розуміємо, що відбувається на станції, це розуміють і інспектори МАГАТЕ. Наша спільна оцінка того, що зараз відбувається – це деградація устаткування», – зазначив Міністр.

Герман Галущенко наголосив, що інспектори МАГАТЕ обмежені в можливостях пересування на ЗАЕС і мають доступ тільки до тих приміщень, які визначені росіянами.

«Станція не видає потужності з вересня 2022 року. Якщо врахувати, що не відбувається жодних робіт з підтримання устаткування на станції, мали місце вісім блекаутів ЗАЕС через обстріли і пориви ліній, то це все наближає ризик великого інциденту. І питання в тому, що це розуміють всі – і наші партнери, і МАГАТЕ. І те, що росіяни намагаються сховати реальну ситуацію, означає, що дійсно є проблеми і ці проблеми, на жаль, можуть призвести до інциденту», – зазначив Міністр.

Очільник Міненерго зауважив, що росіяни ігнорують вимоги резолюції Генеральної конференції МАГАТЕ щодо негайної деокупації українського ядерного об’єкта.

«Тому єдиний шлях, як спонукати росію до виконання міжнародних зобов’язань, – це введення санкцій щодо російської атомної індустрії», – резюмував Герман Галущенко.

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення