НБУ відновлює доступ до інформації про учасників ринку небанківських фінпослуг

30 листопада 2023, 09:13Новини180

Він був обмежений у березні 2022 року у зв’язку із запровадженням в Україні воєнного стану

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк відновлює доступ до даних з окремих реєстрів і переліків учасників ринків небанківських фінансових послуг, що був обмежений у березні 2022 року у зв’язку із запровадженням в Україні воєнного стану.

Про це йдеться на сайті регулятора.

Йдеться про інформацію з державного реєстру фінансових установ, реєстру колекторських компаній, державного реєстру страхових і перестрахових брокерів, переліку небанківських фінансових груп, комплексної інформаційної системи Національного банку України тощо.

Крім того, НБУ запровадив формат віддалених інспекційних перевірок. Зазначається, що такий формат дасть змогу уникнути зловживань із боку піднаглядних Нацбанку установ. Зокрема, зміни місцезнаходження на населений пункт, уключений до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року №309, що унеможливлює проведення інспекційних перевірок за місцезнаходженням такої установи.

«Згідно з постановою, повний доступ до інформації про небанківські установи буде відновлено протягом п’яти робочих днів із дня набрання нею чинності», – уточнили в НБУ.

За даними Нацбанку, небанківські фінансові установи, колекторські компанії та юридичні особи, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, зобов’язані розмістити відомості про свою структуру власності на власному вебсайті в мережі інтернет протягом 10 робочих днів із дня набрання чинності постановою.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу