Зверніть увагуОгляд ЗМІ

НБУ прогнозує зростання цін через здорожчання електроенергії

14 червня 2024, 16:17Новини379

У найближчі місяці Нацбанк очікує пришвидшення зростання споживчих цін через здорожчання електроенергії, ймовірно, через дещо нижчі врожаї, а також подальше збільшення витрат бізнесу

  • Посилання скопійованоlink copied
У найближчі місяці Нацбанк очікує пришвидшення зростання споживчих цін через здорожчання електроенергії, ймовірно, дещо нижчі врожаї, а також подальше збільшення витрат бізнесу, в тому числі на оплату праці. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Також інфляцію стримуватимуть зниження зовнішнього цінового тиску та заходи монетарної політики, в тому числі з підтримання контрольованої ситуації на валютному ринку та захисту заощаджень населення від інфляційного знецінення. Монетарна політика й надалі спрямовуватиметься на збереження інфляції на помірному рівні цього року та повернення її до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. упродовж наступних років.

Фактичні темпи зростання цін були нижчими за траєкторію прогнозу Національного банку, опубліковану в Інфляційному звіті за квітень 2024 року. За даними Держстату, у травні ціни зросли на 0,6%.

Відхилення від прогнозу й надалі забезпечувала динаміка цін на сирі продукти харчування. Їх падіння було суттєвішим, ніж очікувалося. Це пов’язано як з ефектами теплої цьогорічної погоди, так і меншим тиском на витрати бізнесу через здешевлення сировини під впливом значних минулорічних врожаїв. Також повільніше дорожчало паливо через нижчу ціну на нафту. Відновилося падіння цін на алкоголь через зниження тиску з боку витрат на сировину та адміністративних витрат.

Фундаментальний інфляційний тиск залишався стійким. Показник базової інфляції у травні становив 4,4%. Така динаміка відповідала траєкторії квітневого прогнозу НБУ. З одного боку, її підтримувало подальше зростання витрат бізнесу, в тому числі на оплату праці та електроенергію. З іншого, стримуючими чинниками були вторинні ефекти від здешевлення сирих продовольчих товарів, а також відносно стійкі рівні інфляційних очікувань.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису