Названо найбільш закритий комітет Верховної Ради

13 лютого 2024, 12:45Новини1050

У комітеті відсутні публікації порядків денних у розділі, стенограм та аудіозаписів засідань. Фактично громадяни мають дуже обмежений доступ до інформації про діяльність комітету

  • Посилання скопійованоlink copied

12 лютого Рух ЧЕСНО презентував рейтинг прозорості комітетів за друге півріччя 2023 року. Найбільш закритим парламентським комітетом став Комітет з питань транспорту та інфраструктури, який очолює заступник голови фракції “Слуги народу” Юрій Кісєль.

Цьогоріч антирейтинг відкритості комітетів включає в себе лише один комітет, адже всі інші достатньо відкриті для громадян.

Комітет з питань транспорту та інфраструктури досі не транслює відео зі своїх засідань і не має каналу в YouTube, хоча у своїх повідомленнях про роботу публікує скриншоти із Zoom. Тобто засідання проходять у режимі відеоконференцій і їхні записи є, але їх чомусь не публікують.

Скриншот допису Комітету з питань транспорту та інфраструктури у Facebook

Крім того, у комітеті відсутні публікації порядків денних у розділі, стенограм та аудіозаписів засідань. Фактично громадяни мають дуже обмежений доступ до інформації про діяльність комітету.

“Лише один комітет цьогоріч потрапив до антирейтингу, адже більшість комітетів активно включились в роботу над підвищенням відкритості. Зі свого боку, Рух ЧЕСНО підготував та надіслав комітетам рекомендації для покращення інформування, а також популяризував цю тему серед громадян та медіа. Під час наступного моніторингу ми очікуємо на відновлення відкритості ще двох комітетів, що були закриті через обмеження воєнного стану — Комітету з питань нацбезпеки та Комітету з питань правоохоронної діяльності”, — зазначає координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Нагадаємо, що через безпекові ризики, у Верховній Раді наразі є два комітети з низькою оцінкою відкритості. Це Комітет з питань національної безпеки, розвідки та оборони з оцінкою 3 бали та Комітет з питань правоохоронної діяльності з оцінкою 4 бали з 9 можливих. Зазначимо, що закритість їхньої роботи була виправданою протягом останніх двох років через специфіку роботи та значні безпекові ризики.

Та навіть у цих комітетах зміни також відбуваються. Зокрема Комітет з питань нацбезпеки наприкінці січня опублікував порядки денні, в яких зазначено законопроєкти до розгляду. Також є примітка, що засідання проходять у закритому форматі. Зазначимо, що засідань цього комітету найбільше за період проведення останнього моніторингу — 26.

Натомість Комітет з питань правоохоронної діяльності активно інформує про засідання на сторінці комітету у Facebook. Окремо представники комітету публікують інформацію про результати розгляду законопроєктів під час засідань комітету та повідомляють про рішення, що були прийняті оперативно.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО вчетверте провів моніторинг відкритості роботи комітетів та визначив як змінився рівень відкритості роботи комітетів Верховної Ради в умовах воєнного стану, які новації використовують комітети, щоб якісно інформувати про свою роботу.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…