Огляд ЗМІ

Названо головну небезпеку вітаміну С

3 вересня 2023, 15:29Новини940

Нове дослідження показало, що антиоксиданти можуть стимулювати зростання кровоносних судин у ракових пухлинах

  • Посилання скопійованоlink copied

Нове дослідження показало, що антиоксиданти, такі як вітаміни С та Е, активують механізм, який стимулює зростання нових кровоносних судин у ракових пухлинах. Дослідники кажуть, що їх результати наголошують на потенційному ризику прийому антиоксидантних добавок, коли в них немає необхідності.

Щоб рости і метастазувати, ракові пухлини потребують постійного припливу крові, багатої киснем та поживними речовинами. А це вимагає утворення нових кровоносних судин із існуючих – процес, відомий як ангіогенез. Коли тканинам не вистачає кисню (гіпоксія), ракові клітини в ураженій ділянці посилають хімічні сигнали, спонукаючи ендотеліальні клітини, що вистилають кровоносні судини, формувати нові судини.

Нове дослідження шведського Каролінського інституту вивчило механізми ангіогенезу і виявило, що антиоксиданти відіграють несподівану роль у зростанні та розповсюдженні пухлин.

Зазвичай антиоксиданти видаляють вільні радикали кисню з клітин організму і зменшують збитки, спричинені окислювальним стресом. Відомо, що окислювальний стрес ушкоджує ДНК і регулює розвиток різних видів раку, у тому числі раку молочної залози, легенів, печінки, товстої кишки, простати, яєчників та головного мозку.

«Не треба боятися антиоксидантів, які містяться у звичайній їжі, але більшості людей не потрібно вживати спеціальних добавок. Насправді це може бути шкідливим для хворих на рак і людей з підвищеним ризиком розвитку онкологічних захворювань», — пишуть вчені.

Дослідження опубліковано у журналі The Journal of Clinical Investigation.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби