Огляд ЗМІ

Науковці заявили, що на Землі існує сьомий континент і показали його вигляд

29 вересня 2023, 15:25Новини12696

Этот материал также доступен на русском

94% території Зеландії зараз знаходиться під водою, решта 6% включають Нову Зеландію і острови, що її оточують

  • Посилання скопійованоlink copied

Міжнародна група геологів та сейсмологів вивчила зразки гірських порід, витягнутих із дна океану для визначення меж гіпотетичного сьомого континенту — Зеландії. За оцінкою вчених, площа континенту з урахуванням затоплених ділянок становить близько 5 млн км². Це приблизно в 1.5 рази менше за Австралію.

Приблизно 83 млн років тому суперконтинент Гондвана був розірваний геологічними силами, внаслідок чого згодом виникли континенти, які існують сьогодні. Дослідники раніше показали, що окрім шести збережених (Євразія, Африка, Південна Америка, Північна Америка, Австралія та Антарктида) після розпаду існував ще один континент — Зеландія, який пізніше пішов під воду.

94% території Зеландії зараз знаходиться під водою, решта 6% включають Нову Зеландію і острови, що її оточують. Оскільки Зеландія занурена під океан, вона не так добре вивчена, як звичайні континенти. Дослідники уточнили існуючі карти Зеландії, на основі аналізу походження каміння, піднятого з дна океану.

Датуючи каміння та інтерпретуючи магнітні аномалії, геологи нанесли на карту основні геологічні утворення Північної Зеландії. Дослідники виявили піщаник віком приблизно 95 млн років із пізнього крейдяного періоду та суміш граніту та вулканічної гальки віком до 130 млн років із раннього крейдяного періоду. Базальти новіші — їм близько 40 млн років, вони відносяться до періоду еоцену.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро