Нацбанк припиняє операції з довгострокового рефінансування

9 вересня 2021, 17:48Новини498

Этот материал также доступен на русском

Останній тендер із довгострокового рефінансування відбудеться 10 вересня, а аукціон своп процентної ставки – 29 вересня.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк України припиняє операції з довгострокового рефінансування та процентного свопу з IV кварталу 2021 року.

Про це на пресбрифінгу 9 вересня повідомив голова НБУ Кирило Шевченко, зазначає FinClub.

Зокрема, з 1 жовтня термін надання кредитів рефінансування банків скорочено з 90 до 30 днів.

«Національний банк припиняє використання антикризових монетарних заходів з початку IV кварталу 2021 року. Так, з 1 жовтня строковість операцій з надання кредитів рефінансування скорочено з 90 до 30 днів», – розповів голова НБУ.

Також Нацбанк припиняє операції довгострокового рефінансування та процентного свопу з IV кварталу 2021 року. «Згортання антикризових заходів відповідає напряму монетарної політики НБУ, спрямованої на стримування інфляції. Водночас це рішення не матиме негативного впливу на банківську систему з огляду на збереження високого профіциту ліквідності», – заявив Шевченко.

За даними НБУ, останній тендер із довгострокового рефінансування відбудеться 10 вересня, а аукціон своп процентної ставки – 29 вересня.

«Припинення Нацбанком операцій із процентного свопу не означає втрату зацікавленості з боку регулятора до розвитку цього інструменту. Ми готові й надалі обговорювати напрями вдосконалення інфраструктури сегментів фінансового ринку», – додав заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу