Нацбанк послабить вимоги до банків, які кредитують малі електростанції

17 травня 2024, 18:00Новини310

Этот материал также доступен на русском

Відновлення енергогенеруючих потужностей країни – це питання національної безпеки

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк (НБУ) готовий адаптувати окремі вимоги до банків для видавання кредитів на будівництво великої кількості розподілених країною малих об’єктів генерації.

Про це повідомив у Facebook голова НБУ Андрій Пишний.

За його словами, відновлення енергогенеруючих потужностей країни – це питання національної безпеки. Потенційна потреба у фінансуванні цього напряму дуже висока.

При цьому можливості банківської системи перебувають у площині кредитування, додав він.

“Це може бути кредитна підтримка проєктів із побудови великої кількості розподілених країною малих об’єктів генерації, які є відносно безпечними з точки зору концентрації ризиків та загрози руйнування активів. Або ж значно масштабніші проєкти, які можуть фінансуватися, наприклад, через консорціумне кредитування, де банки обʼєднують капітал і розподіляють ризики між собою.

Ми аналізуємо різні варіанти і зі свого боку готові адаптувати окремі вимоги до банків, аби відповідні проєкти рухалися максимально швидко. Сьогодні вже провели першу зустріч з банками з іноземним капіталом, що працюють в Україні”, – написав Пишний.

“Я дякую представникам банків, що сприйняли наше повідомлення та готові провести поглиблену підготовчу роботу на рівні персоналу, аби визначити наявні можливості та найкритичніші напрями, до яких вони потенційно можуть бути застосовані.

Банківський сектор вже робить, те, що може і повинен, але обʼєктивно попит на інвестиційні бізнес-кредити відновлюється досить повільно. Потрібні реальні проєкти!”, – додав голова НБУ.

За його словами, підживлення попиту можна очікувати за рахунок максимального спрощення адміністративно-дозвільних процедур та окремої державної програми підтримки, створення центрів компетенції, які поєднають технічну та дозвільну експертизу урядових інституцій, регіональні аспекти і фінансові спроможності.

Економічна правда

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу