Нацбанк хоче оновити вимоги до бази даних “автоцивілки”

6 листопада 2024, 14:23Новини230

Этот материал также доступен на русском

Національний банк приймає зауваження та пропозиції до проєкту до 15 листопада 2024 року

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк України пропонує до обговорення проєкт положення про функціонування Єдиної централізованої бази даних щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Проєкт положення про функціонування Єдиної централізованої бази даних щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів розроблено для реалізації нового закону про “автоцивілку”, основні положення якого буде введено в дію з 1 січня 2025 року.

Проєкт положення, запропонованих для громадського обговорення змін, передбачає перехід на електронну форму договорів страхування з накопиченням та зберіганням інформації в єдиній базі даних.

Так, страховики-члени МТСБУ повинні будуть вносити оновлену інформацію щодо укладених внутрішніх і міжнародних договорів “автоцивілки” та страхових виплат.

Проєкт положення також визначає оновлений перелік інформації про договори та страхові виплати, яку вноситимуть страховики та МТСБУ, встановлює строки оновлення даних та вимоги до захисту інформації.

Зокрема, після введення в дію нового положення втратить чинність постанова НБУ від 30 травня 2022 року №108 щодо здійснення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів.

Національний банк приймає зауваження та пропозиції до проєкту до 15 листопада 2024 року.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу