Зверніть увагу

Наступного року видатки на оплату праці “бюджетників” зменшаться на 27 відсотків

26 грудня 2022, 16:29Новини254

Этот материал также доступен на русском

Виклики, з якими Україна стикається через війну, примушують уряд приймати важкі політичні рішення

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет Міністрів у 2023 році зменшить видатки на оплату працівників бюджетного сектору на 27%.

Про це йдеться у Меморандумі про економічну та фінансову політику в межах нової моніторингової програми МВФ для України, опублікованому на сайті Мінфіну, констатує “Економічна правда”.

У документі зазначається, що виклики, з якими Україна стикається через війну, примушують уряд приймати важкі політичні рішення.

Необхідність концентрувати видатки на обороні та безпеці вимагає підвищення ефективності видатків і стримування фіскальних ризиків. Водночас потреби фінансування нових категорій витрат, пов’язаних з війною, у тому числі надання соціальної допомоги ВПО та ветеранам війни, а також відбудови та подолання наслідків агресії Росії зростають.

“З огляду на обмеження, які постають перед нами, ухвалено непросте політичне рішення – зменшити видатки на оплату праці працівників бюджетного сектору на 27 відсотків у номінальному виразі порівняно з 2022 роком”, – зазначається у Меморандумі.

Досягти скорочення видатків більше ніж на чверть планують як шляхом зменшення заробітної плати окремим категоріям працівників, так і через обмеження загальної чисельності працівників.

Також уряд ввів обмеження на збільшення соціальних виплат, дозволивши лише індексацію пенсії за правилами.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні