Настоятель храму на Одещині намагався незаконно переправити трьох чоловіків через кордон

23 серпня 2022, 11:19Новини255

Перетин мав відбуватися в районі сіл Кубей (Україна) і Кайраклія (Республіка Молдова)

  • Посилання скопійованоlink copied

Болградський районний суд Одеської області визнав настоятеля храму у селі Василівка винним у незаконному переправленні осіб через державний кордон.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 19 серпня.

За матеріалами справи, на початку липня священник телефонних розмовах із невстановленою особою вступив у змову з приводу організації незаконного переправлення групи осіб через державний кордон України до Республіки Молдова поза межами прикордонного контролю, з корисливих мотивів. Адже на період воєнного стану перетин державного кордону у напрямку на виїзд за межі країни заборонено громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Спочатку отець розмістив у сільській хаті одного чоловіка і той мешкав там три дні. Ще двох клієнтів він підібрав 26 лютого. Того ж вечора усіх трьох повіз своєю машиною до кордону. Будучи мешканцем прикордонного населеного пункту, поблизу українсько-молдовського кордону, священник добре орієнтувався на місцевості і знав про знаходження пунктів пропуску та розклад чергувань прикордонників.

За свою допомогу він отримував грошову винагороду з одного чоловіка 2500 доларів, з іншого 1900 доларів і 600 євро, з третього 1500 доларів і 500 євро.

Перетин мав відбуватися в районі сіл Кубей (Україна) і Кайраклія (Республіка Молдова). Настоятель давав чоловікам поради щодо безпечного маршруту пересування, та на відстані близько 500 метрів від державного кордону був викритий.

До суду надійшла угода про визнання винуватості, якою сторони передбачили умовне покарання. Священнослужитель підтвердив свою вину, говорив, що у скоєному розкаюється.

Суд призначив 5 років позбавлення волі, звільнивши чоловіка від відбуття покарання з випробувальним строком 1 рік.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?