Нардепу Дубневичу повідомили про підозру у розкраданні газу на понад 2 мільярда

11 жовтня 2023, 12:35Новини193

Этот материал также доступен на русском

На сьогодні досудове розслідування триває. Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

  • Посилання скопійованоlink copied
Правоохоронці повідомили народному депутату України про підозру в організації заволодіння майном держави (природним газом) на суму понад 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку.

Про це, як пише БЦ, повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

НАБУ не уточнюють імені підозрюваного нардепа. Водночас джерела БізнесЦензор повідомляють, що підозру отримав нардеп Ярослав Дубневич.

Зазначається, що іншим учасникам схеми про підозру повідомили у січні 2018 року – епізод щодо розкрадання газу на 1,4 млрд грн та у серпні 2020 року – епізод щодо розкрадання газу на 729,8 млн грн.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209 КК України.

Як додали у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, слідство встановило, що протягом 2013-2017 років народний депутат, залучивши ще п’ятьох осіб, організував заволодіння природним газом підконтрольними йому службовими особами Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська область) на загальну суму понад 2,15 млрд грн.

“Під його контролем підприємства-власники цих ТЕЦ уклали низку угод про закупівлю в НАК “Нафтогаз України” природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових”, – пояснили у САП.

Однак, зазначається, що “пільговий” газ Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. Натомість, цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку надалі реалізували ДП “Енергоринок” за тарифом, визначеним на підставі собівартості електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною.

Унаслідок дій із заволодіння газом прибутковість виробництва електрики ТЕЦ у деякі періоди перевищувала 130%. Таким чином, ТЕЦ отримали незаконний дохід у сумі понад 3,5 млрд грн.

Водночас протягом 2013-2018 років нардеп організував відмивання частини цих коштів на понад 450 млн грн шляхом переведення на рахунки підконтрольної ТОВ та компаній-нерезидентів, у тому числі зареєстрованих у Кіпрській Республіці та на Маршаллових Островах, їх змішування, маскування та врешті-решт повернення в Україну під виглядом іноземних інвестицій для фінансування нового бізнесу на Львівщині.

На сьогодні досудове розслідування триває. Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Наразі на цілісні майнові комплекси “Новороздільська ТЕЦ” та “Новояворівська ТЕЦ” накладено арешт.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Неприпустимо, щоб адвокати, які стоять на захисті прав і свобод громадян, ставали жертвами насильства, особливо від тих, хто має захищати закон і порядок

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків